| nikol a întrebat:

Ati simtit vreodata ca lumea va invidiaza? Sunt invidiosi pe ce aveti si incep sa va barfeasca?

Răspuns Câştigător
| ostea a răspuns:

Tu nu trebuie să bagi în seamă spusele celor din jur. Gura lumii niciodată nu poate fii închisă. Așa sunt unii, ce să facem, mergem înainte.

Atît timp cît ai încredere în tine și nu te simți cu musca pe căciulă este în regulă.

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Draga mea nu exista om sa nu fie invidiat si daca te barfeste ce este Constiinta ta conteaza nu ce spun ei Incearca usor usor sa te indepartezi de ei ai auzit de Cainii latra si Ursul merge - asa sa faci si tu Chiar daca nu ai nimic sunt invidiosi oricum Tu sa fii fericita si mereu cu zambetul pe fata Lasa-i sa fiarba in sucul lor propriu Cd te intreaba ceva ocoleste raspunsul si pleaca repede Incertitudinea ii omoara Nu le arata ca te deranjeaza Sa radiezi mereu numai fericire si bunatate Bafta

| Luori a răspuns:

Sunt invidiosi pentru ca nu vad ca ar putea face ceva mai bun.
In loc sa ma barfeasca pentru ca as "avea" ceva-n plus, ar putea sa puna un plus in viata lor, experiente bune, caracter.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Da mereu, peste tot unde ma duc am parte numai de asa ceva desi uneori cred ca asta este doar in capul meu sigur!

| LiveYourLife a răspuns:

Da am simtit
cateodata e un sentiment de faimalaughing

oricum mie nu-mi pasa ce zice lumea asta proastawinking
ce fac fac pe cont propriu asa ca nu-mi pasa parerea altora despre minewinking

| ParanoidOwl a răspuns:

Toata lumea invidiaza pe cineva, invidia e ceva ce intra in natura omului. Fara ea nu ar exista progres, porneste razboaie si e principalul mancator de prietenii alaturi de egoism. Fac pariu ca si tu ai invidiat sau invidiezi si ai barfit sau barfesti in acelasi timp pe cineva. Unii sunt mai discreti, mai ipocriti, altii o fac pe fata. Bineinteles, exista si oamenii care isi imagineaza ca sunt invidiati/barfiti doar pentru a-si face o parere mai buna despre ei insisi si/sau pentru ca au impresia ca sunt importanti in lumea asta mare care ii trateaza ca pe gandaci.

| EllaEllii a răspuns:

Da am simtit si inca simt si cred ca voi simtii. Important e sa nu bagi de seama tu si prietenii tai stiu cum esti tu si asta e cel mai important.Bafta!

| DaaNNuuTzz a răspuns:

Sincer? In fiecare zi happy

| cookie_2823 a răspuns:

Eu ma feresc cat de mult pot de acele persoane happy. dar toti suntem la fel happy