| Acadeeeaa a întrebat:

Atunci cand nu-l vad, si nu vorbesc cu el, devin nelinistita, nervoasa. Incep sa plang, fara motiv, si daca vorbim chiar atunci ii vorbesc urat. Care credeti ca este cauza? Si ce as putea face sa-mi fie mai usor? Sa nu mai reactionez asa?

5 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Daca ii vorbesti urat fara motiv inseamna ca ai probleme la cerebel daca ai motiv sa-i vb urat - nu inteleg de ce mai stati impreuna - daca nu mai exista respect intre voi nu mai exista nimic

| loveflori a răspuns:

Incearca sa iti stapanesti emotiile.Tii prea mult la el iar asta te face sa iti pierzi cumpatul, iar gand il vezi spune-ti in gand"sunt calma" si incearca sa te calmezi...nu mai fii impulsivawinking

| cosmintm a răspuns:

Nu mai fi copilaroasa!

| Acadeeeaa explică (pentru cosmintm):

Pai sunt un copil!

| Rockart a răspuns (pentru Acadeeeaa):

Hmm. Probabil eşti în depresie. Şi eu am mai trecut prin aşa ceva...

Uite, ia un pix şi o foaie de câte ori eşti tristă/îţi vine să plângi şi începe şi înşiră-ţi tot ce gândeşti/tot ce simţi în acel moment şi încearcă să îţi dai seama care sunt cauzele.

Poate ai nevoie de o pauză...