| Jessica1235 a întrebat:

Atunci când o fată și un băiat vorbesc e normal ca băiatul să înceapă să-i spună de bunurile lui personale? Mai ales dacă nu se cunosc decat de câteva zile sau săptămânii. Despre salariul pe care îl are, mașină, casă etc

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Baiatul este obsedat că o fată si-ar face o relatie doar pentru ceea ce deține acel băiat.
Numai ca nu toate fetele merg pe acest principiu.
Cazuri, totusi, din ce in ce mai rare.

| Hyperion7 a răspuns:

Mă gândesc că te crede materialistă!
Nu-i cade în capcană, in afara de bani, nu știu dacă-ti poate oferi ceva mai mult și de ce? Posibil sa te creadă pradă "ușoară" și îți întinde o cursă sa vadă dacă îi pici sau nu. Daca da, cel mai probabil urmărește să te "utilizeze" și în cel mai fericit caz sa te lase după ce se plictisește de tine.Stiu,pare dur și probabil nu-l vezi in stare,dar daca vrei sa testezi asta,caută cearta cu el și vezi cum reacționează,atunci îi vezi arama, până atunci te duce cu zăhărelul și dorește să profite de tine,daca tu ii permiți.
Daca nu,cel mai probabil te va face cum îi vine la gura, crede-ma, știu ce ziccc, deși băiat sunt, sunt atâtea cazuri de gen.Aduma tu faci cum știi,nu zic că toate situațiile la fel, posibil eu sa fiu prea paranoic,dar nu-ți poți da seama exact până nu-l vezi cum reacționează la ceartă!
Cum ziceam,din ceea ce spui tu, atât are de oferit, un bărbat adevărat te cucerește Intr-un mod inedit, nu câți bani are el.
Bafta multa și grija mare!
Nu-ți asuma riscuri pe care nu le poți duce! Daca situația devine prea presantă, renunță!
Meriti mai mult decât cineva care nu te apreciază și te vede ca pe o simpla jucărie sexuală!

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Poate fi și asta o varianta,acum na,nu avem de unde ști.Ea știe mai bine.
Oricum chestia asta cu refuz după refuz,nu știu,eu unul am reușit să mă recuperez și să merg mai departe după atâta refuzuri și uite-ma aici,într-o relație unde nu se pune problema banilor.
Adică da,banii au rolul lor,dar ăștia care înghit prostia asta "fără bani nu combini ",mi se pare o idioțenie după care merg toți aia care s-au ajuns și acum se lăuda cu ce au și cele care n-au avut o viață după ce bea apă și acum încearcă să stea pe capul unora cu bani, cu speranța de a-l face de bani și după să-i dea jet! REPET, O RELAȚIE SE BAZEAZĂ EXCLUSIV PE IUBIRE SINCERA, BANII DOAR ÎNTREȚIN RELAȚIA. Daca doi oameni se iubesc cu adevărat, pot face un imperiu de la 0, daca chiar îți doresc!
O relație se bazează pe iubire sinceră nu pe cât de avut ești,d-aia săraci și urâți șamd,au noroc in dragoste,că știu cum să vrăjească o fata! Banii nu contează! Contează ce poți oferi la nivel emoțional,deși fetele caută siguranțe materiale,ele de fel sunt emoționale și prin urmare de aia cad în plasa ălora urâți sau cum o mai fi ei,pentru că le oferă afecțiune,siguranță și iubire sinceră.Nu știu cât de coerent suna,dar ideea de baza e că banii nu contează foarte mult, decât doar pentru cele frustrate care n-au avut după ce bea apă, o fata la locul ei căruia nu i-a lipsit nimic și care e la locul ei caută afecțiune, iubire, siguranță, fiind conștienta că dacă vrea mai mult de la viață, poate construi alaturi de partener.

| Jessica1235 explică (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Ai dreptate a luat refuz după refuz dar din cauza lui, el încerca să mă controleze, vorbea chesti pe care cu iubita ta nu ar trebui să le spui, de exemplu într-o zi am mers la o prietenă iar el ma întrebat dacă îi fac cunoștință cu ea. Mie nu mi se pare normal să-i ceri asta iubitei tale, mai ales că noi vorbeam de puțin timp. Iar la final l-am testat să văd cât de mult tine la mine și pur și simplu a început să vorbească cu mine de parcă era stăpânul meu, el evident că nu știa de test. Din momentul ăla am rupt orice legătură cu el. După vreo 2 sau 3 zile îmi scrie o prietenă că i-a dat cerere de prietenie, nici măcar nu o cunoștea ceea ce mi-a dat de înțeles că mi-a umblat în lista de prieteni.

| Lioana a răspuns:

Nu e normal dar poate nu are altceva cu care sa impresioneze femeile. Probabil asta e viziunea lui despre ce vor femeile de la un barbat.

| iulia0514 a răspuns:

Dacă un băiat simte nevoia sa te informeze despre salariu, mașină etc. Înseamnă că se gândește la o posibila relație cu tine si vrea sa te asigure ca își permite să te întreținăhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă lucrurile astea le întreabă ea, el ar trebui să știe adevărul.

Totuși mi se pare normal ca o fată (mai ales dacă e pretty woman și cam alone în Univers și mai e și la perioada adolescenței, tinereții) dacă vorbește cu un tip, ea să-l întrebe și să ceară chiar dovezi despre jobul ei. ASTA DA, O VĂD NORMAL. Nu știi ce proxenet, violator, mafiot, stă în spatele acelui bărbățel "bine intenționat". Întrebați, insistați! Metoda "lover boy" e cea mai căutată. laughing

Restul nu văd de ce ar fi problemele ei la primele întâlniri.

Dacă tipul spune asta, fără ca ea să-l întrebe, ceva tot nu-mi place la el, poate e prea lăudăros sau narcisist, ar trebui să iasă cu el, dar să-și pună totuși semnul ăla de întrebare, că ceva nu e tocmai ok.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, cel mai probabil este doar un om foarte trist, care trăiește cu impresia ca te poate " agata" doar pentru faptul ca are el nu știu ce bogații.
Acum este strict alegerea ta dacă vrei sa vorbești încontinuuare cu un astfel de om, eu una persoanal as fi scârbita, deoarece măcar de se lauda strict cu gândirea, educația sa și alte calități de genul.

| AdioTPU a răspuns:

Ori vrea sa impresioneze cu avuția lui ori e un loverboy care vrea sa atragă cu presupusa lui bunăstare materială.

| M679 a răspuns:

Buna, vorbesti doar fictiv sau este o situatie reala?
Sunt putine detalii, dar scrie-mi mesaj, daca poti, ca sa imi explici situatia.

| Mariaflorea1874566 a răspuns:

Se pare că tipu vrea să te impresioeneze