| olegmarinaa a întrebat:

Au un prieten pe carel iubesc la nebunie si el la fel, el de la 18 ani sta numai cu tata lui acum are 24 ani. mama lui a plecat in italia si de 5-6 ani nu s-a vazut mama, dar mai vb la tel. eu as vrea foarte mult so cunosc ca poate imi va deveni soacra in curind, ce sa fac. dacai cer numarul de tel al ei de la prietenu meu mii frica sa nul jihgnesc ca, adica el st numai cu tata lui. va rog mult un sfat ca sa numi supar nici iubitu, dar si eu sa fac ceva ca so cunosc pe mama lui. mersi mult si astept parerile voastre

Răspuns Câştigător
| pisoias a răspuns:

Daca au trecut atatia ani poate ca numai sunt in relatii bune. Poate ca cei doi(parintii prietenului tau s-au despartit) el (prietenul tau) ramanand cu tatal lui. Vorbeste cu baiatul dar foloseste putin tact.

5 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Spune-i sincer ce si cum. De ce te plangi aici cand cea mai simpla solutie e sa discuti deschis cu prietenul pe care-l iubesti?

| snowflake a răspuns:

Propune mai bine o excursie, sa o vezi face to face tongue

| fif2002 a răspuns:

In primul rand invata niste gramatica ca sa nu ghiceasca soacra ca esti fana lui guta sau salam, apoi cere-l in casatorie pe gagiu si ala sigur o sa o invite si pe soacra la nuntawinking, dupa aia iti mai ramane doar sa te prezinti la nunta si o sa-ti cunosti soacra

| alish a răspuns:

Pai poti sa-l intrebi pur si simplu ...sau daca nu deschide subiectul despre mama lui de mai multe ori ...si poate asa o sa-i cunosti mai bine familia, spune-i si despre familia ta.verisori, matusi etc si asa poate ii spui odata sa iti de-a numarul de tel happy
imi dai si mie o fundita
?

| Vlad9371 a răspuns:

Hmmm scuze la asta nu iti pot raspunde dar parerea mea e ca nu tu esti fana lu guta sau a lu salam(asta nu conteaza) eu cred ca ala fif2002 ca el are un limbaj mai de om ''colorat'' scuze nu e nimic personal dar fata a pus o intrebare care nu multe fete o pun si daca tu te crezi mai ''tare'' trebuia sa iti dau replica ca e plin netu de cocalari de astia ca tine.