| anonim_4396 a întrebat:

Aud pe tot mai multa lume ca își fac planuri de Crăciun și de revelion. Prietenii care au relație își petrec perioada aia cu partenera si/sau în familie, aia care îs singuri o șterg la familie sau s-au strâns toți sa meargă la cabane sau dracu mai știe unde.
Eu unul am rămas pe dinafara ca să zic așa. Relație nu am, la capitolul familie o am pe maica-mea și pe bunica-mea dar ma calcă pe nervi cu modul lor de a fi (ele încearcă sa fie bine dar mereu se ajunge la nervi și cearta cu ele). Plus ca de la o vreme sunt sătul de oameni. Sunt sătul de atâta falsitate a "societății" care ascunde căcatul sub preș numai sa nu se iște discuții, îs satul de prefăcuți care bârfesc tot ce prind (nu-i de mine ca pe mine ma doare la 2 m în fata... șlițului dar asa în general) și ma gândeam ca să-mi petrec "sărbătorile" undeva departe într-o pădure, singur cu cortul, cu sacul de dormit, niște cărți bune și un foc departe de toată lumea.
Am spus chestia asta la câțiva apropiați și majoritatea mi-au zis ca nu ar fi prea ok ceea ce fac și ca ar trebui sa merg acasă la maica-mea de sărbători pe motiv ca "ASA E FRUMOS " și "AȘA SE PETREC SĂRBĂTORILE" dar nu-s genu de om care sa dea doi bani pe vorbele de genu "asa se face", îs mai oaie neagra.

Acu va întreb pe voi. Ce ați face voi dacă ați fi în locul meu?
Dați-mi idei de ce as putea sa fac în perioada aia că îs ajuns în punctul ala în care sa urăsc sărbătorile și să-mi displaca imaginea aia de stat cu familia, oameni fericiți etc etc (da, o mica parte o joaca și faptul ca-s singur laughing )
Deci?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mas urca in trec spre Timisoara. Acolo as sta la hotel pana pe 1 sau 2 ianuarie dupa acasa. Mergi cu trenul si te intorci cu el

| ania a răspuns:

Toti suntem macar putin ipocriti, bine ca Dumnezeu ne iubeste suficient de mult incat sa vrea sa ne intalneasca asa cum suntem.Numai dragostea Lui ne poate transfigura pe noi si lumea din jurul nostru

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deci culca te si da le drcului de sarbatori.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hai la pădure, poate prindem zăpadă și facem bird watching. big grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ah, da, ca sa iti raspund la intrebare si eu sunt pe aceeasi felie. As sta acasa si m-as uita la vreun serial ceva/asculta muzica/juca vreo timpenie de joc sau m-as duce pe vreun munte, padure, sau daca ninge - preferabil viscolit ca sa nu fie mai nimeni prin oras - m-as plimba prin oras.

| siriusblack98 a răspuns:

Dacă te doare la 2m în fața șlițului de ce întrebi aceeași societate de bârfitori ce ar trebui să faci tu de sărbători? De sărbători și în oricare zi a anului faci ceea ce te face pe tine să te simți confortabil. Ai nevoie de alții ca să îți spună ce să faci? rolling on the floor Mie unul ideea de a petrece la munte undeva cu cortul mi se pare absolut genială. Sună a aventură, o zi pe care nu ai cum să o uiți. Așa stai cu 2 femei care te bat la cap toată seara și nu înțelegi nimic din ziua aia.Totuși tu ar trebui să decizi ce vrei.

| Silviu0792 a răspuns (pentru siriusblack98):

Se duce el prin padure isi varsa amaru in bautura ca e singur de sarbatori si il mai mananca si ursi pe acolo

| siriusblack98 a răspuns (pentru Silviu0792):

Ai dat-o exact ca o babă din aia care nu pus piciorul afară din sat de vreo 75 de ani.

| Silviu0792 a răspuns (pentru siriusblack98):

Probabil el eu mai ies sa ma plimb chiar daca e in interes de serviciu laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

­du-te si fa-ti familia fericita

| LostForForever a răspuns:

Nu-mi plăcea sărbătorile sunt pline cu oamenii falsi nici revelionul nu-mi place la fel plini de oamenii falși de revelion m-am asigurat ca v-o munci și daca nu ma duc acasă și stau pe TPU la fel de sărbători mi-am loat fanta cu struguri și 2 sahorma mari cu usturoi și stau pe TPU Nu suport sărbătorile nici revelionul Nu suport petrecerile Nu suport cluburile.

| Silviu0792 a răspuns:

Lol, eu fac revelionul detasat de familie in propria camera de mai bine de 4-5 ani, ce crezi ca ai putea face, iesi pe strada la prima gasca strigi in gura mea vreau sa vin cu voi de revelion sa ma foot gagicile sa ma simt si eu bine, este! stai ca tristul si bei ce *** sa faci

| Silviu0792 a răspuns:

Eu de pilda la finele anului 2021 o sa ii zic maicamii ca in sfarsit dorinta de anul trecut mi s-a implinit si anume ca mi-am gasit in sfarsit o prietena acum cu care sa imi petrec sarbatorile laughing) ma rog sau cel putin asta VISA ea

| Silviu0792 a răspuns:

Serios, imi dau seama cat de bucuros esti de situatia ta, te pomeni ca joci si o hora cu maicata de bucurie de sarbatori ESTE laughing) si o rupi pe uraganu dupa o baterie de vin, stai cuminte ca nu TINE

| Silviu0792 a răspuns:

Du-te in padure atunci, nu inteleg ce vrei prin intrebarea asta, sa iti versi frustrarile pe aici, nu te ajuta nimeni STAI LINISTIT

| microsedd a răspuns:

Eu as inchiria o cabana mica numai pentru mine, e mai confortanbil decât cortul. Daca asa simți ca îți trebuie o pauza de la societate si socializare, go for it. Nu e nimic rău in asta, poate o să îți vină ceva idei faine despre ce ai putea sa faci cu viitorul tau in perioada aia, poate nu, dar timpul petrecut cu tine însuți e o idee faină.
Baftă!

| microsedd a răspuns:

Când am zis cabană ma gandeam că in pădure, doar că e mai confortabil intr-o cabană după ce stai pe afară câteva ore prin pădure și îți uzi hainele, dar dacă deja te-ai hotărât să faci sărbătorile Bear Grills style nu ai decât. Atâta să anunți salvamontul sau pădurarul ca o sa campezi în anumită zonă în caz că se întâmplă ceva cu tine (nu că mi-aș dori așa ceva) așa pentru siguranță...