| TeodoraaSo a întrebat:

Azi am dat test la biologie. Desi am invatat cand ne-a dat testele am inceput sa tremur, mai aveam putin si plangeam pentru ca uitasem tot. Si am facut calculul si s-ar putea sa iau 6 sau 7 desi pana acum am luat numai 9 si 10 si nu stiu ce sa fac si cum sa le zic parintilor. La tic s-a mai întâmplat asa, dar mi-a pus 10 pe tema si nota de la test nu a mai pus-o, dar doamna de biologie nu e ca domnul de tic. Ce fac? Cum le zic parintilor?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Încearcă să nu iti mai faci atata stres pe lucuri minore si normale.In fond nu pot sa fi mereu doar de 10, iar părinți ce cer asta copiilor sincer sunt idioți.
Am văzut recent un video in care niște părinți isi certau copilul ca a luat o notă un pic mai mica, ca de ce nu a luat 10, ca de ce nu e ca x-ulescu.Ia copilul atunci a spus o chestie foarte inteligentă.Ia intrebat pe părinți ca de ce ei nu ii iau lui jucații, telefoane, tablete, haine...cum ii cumpara vecina copilului ei, iar ei i-au spus că doar stie ca nu pot, ca nu isi permit si atunci copilul le-a răspuns ca de ce? ceilalti cum pot?
Asa ca, fiecare dintre noi are o limita sau un moment prost.Nu putem fi perfecți, iar tu pe parcursul vieti vei întâmpina probleme mai mari de care sa iti faci griji decat faptul că acum vei lua un 7.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tic, sau la Tiki takalaughing Ce este tic

| FantasyBoy a răspuns:

Nu ai invatat nimic, doar ai memorat.Incearca sa intelegi ce citesti, si nu vei mai face aproape nici un efort de a memora. Toceala nu foloseste aproape la nimic, te alegi cu o diploma de carton, si apoi te plangi ca ai terminat o facultate si lucrezi casier la Megaimage...

| Alex00717 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru aia care au facut mai mult de 9 clase stiu ca tic e prescurtarea de la tehnologia informatiei si calculatoarelor, pe scurt ore de informatica.

| Alex00717 a răspuns:

Te complici degeaba, nu ai cum sa iei mereu note de 9 si 10 se ma intampla.

| Lukasssz a răspuns:

Stai tu inveti pentru note/parintii samd? Notele nu valoreaza nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alex00717):

E ce m ai jignit, s-a simtit pana in crlaughing

| isemilia a răspuns (pentru anonim_4396):

"Tehnologia Informatiei si Calculatoarelor". In general se studiaza suita Microsoft Office. Se mai face si HTML. (si CSS) Cel putin noi asta am facut la orele de TIC.

| isemilia a răspuns:

Le spui ca te-ai panicat, ca nu te-ai putut concentra si ca pe viitor vei invata mai bine si te vei stradui sa iti maresti media la biologie. O poti ruga pe profesoara de biologie sa te mai asculte.

| Mosotti a răspuns:

Le zici exact ce ne-ai zis si noua, e f simplu, e de inteles. si daca iei luat 6 sau 7 ce? E bine si asa.

| TeodoraaSo explică (pentru isemilia):

Deci mi-a mai venit o idee. Noi in vacanta am facut proiecte despre animale pe cale de dispariție. Si a zis ca daca e facut corect ne pune 10 sau 9 si noi eu si colegul meu de banca l-am facut exact cum a zis doamna deci 9, 50 sigur luam si pot sa le zic părinților ca am luat un 7 si un 10

| TeodoraaSo explică (pentru anonim_4396):

Tehnologia informatiei si a comunicatiilor