| LaLalaaa a întrebat:

BAAAIII! ajutati-ma urgent! x( FUNDAAA**
am hotarat sa facem revelionu la o prietena(4 fete, 2baieti) si acum cateva zile mi-a zis prietena mea ca mai vine si varsu si aseara am hotarat sa vina si varmiu.acum tata nu ma mai lasa ca suntem 4 fete 4 baieti si ca facem cupluri la 13 ani.thoaaamnee zi si u ca n'are minte?! si acum ce sa fac ca nu ma mai lasa.mama se cearta cu el si mama altei prietene la fel si el nu vr ca bou! x( ce draq sa faac?crying((
Mentionez ca este si mama prietenei cu noi la revelion! Deci nu suntem singuri.

Răspuns Câştigător
| Bulina_4880 a răspuns:

straight face
Ci naspaa
x_x
Spune-i ca nu faceti nimic rau si ca voi la varsta asta nu va ganditi la prostii etc etclaughing
Adicawhistling probabil mai faceti niste pozne dar.ci conteaza lui sa ii zici ca esti destul de mare bre! cum sa nu te lase la 13 ani? o. O
Valeii! eu am 12.thinking si nu imi interzice ...adica...eu merg la cineva unde vin 7 fete si 9 baietilaughing
Si ma lasathinking
In fine poate parintii tai sunt mai stricti
Fa -l sa inteleaga caa esti mare si vrei sa te distrezi macar putin mai multlaughing
De revelionsad
Stiu ca e naspaa aaa da si cand vorbesti cu el fa-o cu [,] calm chiar daca el o sa spuna nu incearca sa te rogi pana la urma esti printesa lui si noi mereu castigam rolling on the floor
Si app Andaraised eyebrows
Cii cu tine?
Pentru ce te-ai mai obosit sa scrii daca nu i-ai dat sfat?raised eyebrows
Poate sa il faca pe taicasau cum vrea eastraight face
Nu-i problema talaughing
Ci oameni mai existaalaughing
In fine pai Blueee iti urez noroc:*:*:*

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să "vorbești", fără BAAIII că nu suntem în piață și mai învață de asemenea să scrii frumos!
La 13 ani trebuie să asculți de părinți!
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| JeSa a răspuns:

Draga, tu trebuie sa intelegi un singur lucru ca, tatal tau, prin acea 'minte a lui', nu-ti vrea/doreste decat binele!
Si, scuza-ma acum, dar esti inca - o 'copilita' (care e domnisoara in devenire!), ce in mod involuntar/naiv sau voluntar, isi cam doreste sa-si 'conduca' parintele, neapreciindu-i deja gestul: acela de a se interesa, purtandu-i de grija fiicei lui!
Inca ceva: poate ca nu realizezi - prin ceea ce ai facut, si vrei sa faci, ai reusit/esti sa-ti 'judeci' parintele, in fata altora (!)... plus ca si l-ai suparat, banuiesc... (PS - toata aceasta treaba, nu este de bun gust: tine de o lipsa totala de respect fata de acesta!)
Iti doresc sa ai grija de tine, caci un altu' nu va avea! Crede-ma, ca si eu care nu te cunosc, ma gandesc sa-ti fie bine..., asa, in general!
Sa ai multa fericire, intelegere si armonie.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu mai fi disperata! Fa si tu fapte bune, da-te bine pe langa el, vorbeste-i frumos, vino si cu prietenele alea pe acasa ca sa il convinga ca aveti doar intentii bune.Bafta!

| traficanta a răspuns:

Ce handicapati avem pe aicibatting eyelashes

si legiuitoarea mai era propusa de unii si ca userul anului si ia uite ce raspunsuri ne da laughing)laughing))) ma abtin gatabatting eyelashes

| giovana a răspuns:

Bine face tatal tau. La prima vedere nu e nimic gresit, dar niste copii la 13 ani, intr-o noapte intreaga de libertate, pot avea idei smucite... Va pucati de baut si de alte prostii si nu va fi bine. Daca parintii prietenei unde faceti revelionul, vor fi acasa nu este nici o problema, dar daca sunt plecati...NU. Nici un revelion la 13 ani nu se face fara adulti. Si ar trebui sa iti ceri scuze ca i-ai spus tatalui tau "bou" pe sit si chiar in ziua de Craciun. El doar te fereste de tampeniile pe care le puteti face acolo si apoi sa suferiti toata viata. Ai un tata bun si destept!

| anyia a răspuns:

Cu ''baaaiii'' sa vorbesti cu cine vrei, draga. Dar invata sa respecti pe cei din jurul tau. Tu cine naiba te crezi ca la doar 13 ani sa-ti petreci revelionul cu prietenii? Si nu dai dovada decat de lipsa de respect facandu-ti tatal ''bou''. Invata sa-ti respecti parintii si nu-ti mai da aere, ca copilite ca tine cunosc destule!

| dorotich a răspuns:

Spune'i tatalui tau ca este o aberatie ceea ce gandeste el. Este pur si simplu o petrecere. La o adica, invita'l si pe el sa vina laughing [cu conditia sa isi aduca o parteneralaughing)] Glumesc. Spune'i ca daca vrea sa te simti bine, sa te lase sa te duci, pentru ca voi sunteti copii, nu va duceti sa beti sau sa va drogati (ca altii care fac asta la varsta voastrastraight face). Poate il mai induiosezi cu ochisorii aia de catelus nevinovat big grin
Funda?batting eyelashes

| Lorennnaa a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu el...sa-i explici despre ce veti face la acea prietena.Si spune-i ce baieti vin, si spune-i ca va avea grija varul tau de tine si nu vei sta cu baieti. E foarte bine sa comunici cu e cat mai mult.Nah.succes!
si distractie placuta!:*:*:*

| alexia221 a răspuns:

Mami asa am patit si eu acum 2 ani, si i-am zis ca nu mai vine nici un baiat si gata m-a lasat. ori faci cum am facut eu ori il ei cand e in toane bune si ii explici ca esti destul de mare sa poti face revelionul la cineva si sa fie si baieti

| alexia221 a răspuns:

Mai * am vrut sa scriulaughinglaughing

| dark_8705 a răspuns:

Incearca sa discuti cu el si sa ii explici ca de fapt voi toti sunteti amici si nu o sa se intample nimic si e mai bine sa fii la tine acasa ca nu are cum sa se intample nimic rau daca esti sub ochii lor, si daca nu poti sa il convingi nici asa explica-le prietenilor tai situatia si incercati sa gasiti un alt loc unde sa tine-ti cheful, oricum ar fi mai confortabil sa nu fi sub ochii lor decat sa stea cu ochii pe tine si oricum cred ca prietenii tai ar intelege situatia in cazul in care iti sunt prieteni adevarati