| DenisaNicoletaG a întrebat:

Băieții din ziua de azi sunt atrași numai de aspectul fizic al unei fete?

98 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu.

| Plato a răspuns:

Cu siguranta nu toti.

| RAY a răspuns:

Baieti probabil ca da, dar barbati pun accent si pe personalitatea, o data cu varsta pui accent si pe alte lucruri, la pubertate dorinta sexuala fiind la maxim esti ca un lup in calduri de asta vezi doar sex in fete

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu toti. Babe ajungeti toate, frumusetea se duce, dar simtul umorului, inteligenta... astea nu.

| Endoryus a răspuns:

Nu toti. Dar iti zic ceva. Da, la toata lumea ( baieti /fete ) conteaza prima oara cum arati.

| andrei3312 a răspuns:

Cam da...

| Simpatic a răspuns:

Baietii da, barbatii nu.
Una e sa fii baiat si alta barbatwinking

| mroo099 a răspuns:

Da

| Endoryus a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai mult un caracter placut conteaza mult dupa ce dispare pielea aia placuta la atingere. Si alte chestii.

| Sofer a răspuns:

Pe mine cam asta ma intereseaza prima oara la o fata aspectul fizic. sa fie frumoasa cu forme generoase si dupa caracterul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Fetele sunt atrase de masculii alfa, si barbatii, de fetele alfa happy
Mai rar se indragosteste una de prostu clasei, doar daca si ea e proasta clasei, si invers la fel happy
Oamenii cauta calitatile cele mai bune la sexul opus, ca sa duca mai departe adn, cu cele mai bune gene happy
E programat in adn comportamentul asta, la toate mamiferele, inclusiv la oameni happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai recent inteligenta e sexy. Si caracterul, cum bine zice Endoryus. Nu mai e nevoie de asa multi vinatori si pescari, cit de programatori si agenti de vinzari.winking

Bula
| Bula a răspuns:

Baietiilor, mai ales adolescentilor, le place mai mult aspectul fizic. Asta nu inseamna ca, mai tarziu nu se vor uita - ca barbati maturi - dupa fete. happy
Barbatii maturizati deja pun accent mai mare pe personalitatea, sufletul femeii, iar la batranete acestal doilea aspect primeaza covarsitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e nici cum. Ca noi nu suntem programati pe trend. E de cand lumea si pamantu asta cu masculu si femela alfa.
Ca mai cauti si alte calitati asta e alta poveste. Suntem programati pe cele mai bune gene, sa le gasim. happy Asta ca stie femeia sa mai faca si de mancare, sau mai stiu eu, sunt extra.

| RobertMoon a răspuns:

Nu, dar majoritatea prima data văd corpul și de aici apare prima atracție, dar eu nu pun neapărat preț pe asta, tu din poza de profil pari o fata foarte drăguță și nu ți-am văzut corpul, apropohee hee

| Țoglă a răspuns:

Să știi că nu.
Dacă-ți place de un băiat anume, și primești semne de afecțiune reciprocă, băieților le place ca fetele să fie mai "tupeiste" să facă mai mulți pași într-o relație decât standardul fixat din ziua de azi în care "femeia trebuie abordată mereu".

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema selectiei naturale e ca nu prea mai exista de cand cu medicina moderna. Si de multe ori aia cu gene bune stau draq de cariere si fac copii abia pe la 40 de ani...

| OldSoul a răspuns:

Este interpretabil.
Pentru a fi atras de o persoana trebuie oarecum si ca aspect sa-ti corespunda.
Nu stiu cum au fost altii, dar eu in tinerete am avut unele "Criterii" legate de aspect daca pot sa zic asa, si totusi, mi-au placut fete complet diferite fata de acele asteptari.

Aspectul trebuie sa fie unul placut, ingrijit, de aici mai departe, intervin alte chestii.
Gen, ce fel de fata e, cum vorbeste, cum se comporta, sunt multe chestii de care trebuie sa tii cont.

Bine, depinde si ce-ti doresti, o aventura, sau ceva serios.

Dar cand e vorba de ceva serios, esti atras de mai multe chestii.

Astfel incat, daca ai de ales intre mai multe fete, poate iesi castigatoare cea mai putin atractiva datorita celorlalte calitati.

| Yurisa a răspuns:

Nu, dar conteaza asta intr-o proportie mai mica sau mai mare, depinde de baiat.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai cuminte ca poate chiar te crede cineva cand arunci cu mizeriile astea.

| OctavianSps a răspuns:

Majoritatea da, daca as zice altceva as fi ipocrit.

| Plato a răspuns:

Din cauza raspunsurilor absolut infecte pe care le-ai primit, simt ca trebuie sa-mi dezvolt si eu comentariul.
Bineinteles ca exista baieti pentru care doar asta conteaza. Aia se numesc ratati, mizerabili, oameni de nimic, fara prezent si fara viitor.
Insa este si vina femeii daca accepta sa fie doar un obiect, sa fie apreciata doar pentru aspect, si nu pentru suflet, caracter, calitati etc etc.

Sunt inca foarte multi barbati demni, care e mult mai interesat de sufletul, caracterul, personalitatea, principiile femeii, nu de aspectul ei care oricum e efemer.
Familia nu se intretine iar copiii nu se cresc cu muschii sau fundul sau mai stiu eu ce. Orice barbat (in adevaratul sens al cuvantului) stie asta, si va alege o femeie cu care poate sa construiasca ceva.

Panaramele si ratatii sunt impresionati de aspectul fizic.
Domnii si doamnele cu principii, care se respecta si au demnitate, sunt interesati de suflet, caracter, personalitate etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| vjr1979 a răspuns:

Cred ca doar cei doritori de aventuri. E si acesta un factor (aspectul fizic), dar nu singurul. Cred ca o relatie bazata doar pe aspectul fizic nu ar dura prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

S-a basit mireasa cand ai deschis tu gura.
Daca esti un umflat de 200 kg care isi plange de mila in fiecare seara, da are suflet bun, si ai si un copil. Da-i si cara-ti burta aia in roaba, ca sa-ti duci copilu la locul de joaca, si sa isi bata joc de tine, toti ceialti parinti.
M-ai spart cu dragostea invinge, si sufletu laughing)
Ca fix la asta se uita adolescentii, la suflet.
Urla hormonii in ei, ca sunt la pubertate, si ca sa aleaga cu sufletu, sunt prea necopti la minte.
Vorbesti ca cineva care habar nu are sau sa aiba experienta.
Sigur ai ceva complexe, de tot o tragi pe asta cu sufletu vs infatisare si comportament.

"Panaramele si ratatii sunt impresionati de aspectul fizic."

pai cred ca ai ceva al 3-lea sfarc, ori esti prea gras, ori ai dintii stricati, ceva, de tot jignesti frumosu, si o dai pe asta cu sufletu vietii.
Arunci cu cuvinte asa, din oficiu.
Ca femeia e doar un obiect ca hau ca bau.
Vorbesti ca o femeie veritabila.
Da tu ce gandesti cand vezi o femeie in costum de baie?
uau, oare are suflet bun? oare putem citi o carte amandoi stand in pat? sa vezi ce ciorba ii fac lu asta maine sa o dau pe spate laughing)
In loc sa gandesti ca un barbat, tu esti femeia relatiei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Problema e ca tu ai asteptari de la oameni, si daca ai complexe, sa mergi pe incredere, si sa zici, bai, ce conteaza, sunt convins ca mai sunt si oameni buni care sa ma accepte asa cum sunt.
Da de la regulile societatii, pana la moralitate, e un drum mare.
Te vor judeca oamenii pe strada oricum. Pentru ca asa sunt ei.
La fel si cu relatiile.
Vrei sa te minti sa crezi ca conteaza sufletul mai mult ca infatisarea.
Daca erai sportiv de performanta, si te duceai la sala de 2 ori pe zi, si erai buff, sanatos, si batz, radeai si tu de altii, si nu te mai uitai la suflet, ca vroia sa gasesti pe cineva, care depune cel putin la fel de mult efort pentru imaginea si sanatatea lui, cum depui si tu.
Ca doar nu stai ca prostu sa muncesti, si dupa aia sa iti iei o umflata de-aia, de sa-ti rupa oasele cand se pune peste tine in pat.
Eu cred ca tu n-ai vazut nici o data o femeie grasa dezbracata laughing)))
Au si ei sau ele sufletu lor pereche, si ei sunt genul de oameni care zic ca nu conteaza infatisarea, ca sufletu conteaza.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mno, am vrut sa ma-nervez, da' la "sa vezi ce ciorba ii fac lu asta maine" m-o pufnit rasu' si n-am mai reusit. laughing

Cum gandeste un barbat, prietene?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iti inchipui ca am complexe, sau ca rade cineva de mine din cauza infatisarii, te inseli grosolan.
Nu sunt genul cu pozele, si oricum n-as face-o deoarece nu am nimic de demonstrat, dar te asigur ca nu aia e problema. Vreau sa spun ca n-o sa-ti arat poze ca sa-ti stric argumentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Pai tu gandesti asa.
Cu ciorba.
Gandesti ca femeia intr-o relatie.
Si banuiesc ca esti barbat.
Sa dea dumnezeu sa gasesti o grasa de-asta de 200 de kg, cu suflet bun, si sa o iei de nevasta, si sa dormiti in paturi separate sa nu se intoarca aia peste tine noaptea sa te sufocelaughing)
Ca alea care arata bine nu-ti plac.
Ca au sufletu naspa rolling on the floor)
Cel mai mult la oameni nu imi place cand nu sunt sinceri.
Si ca mint ca tine.
Incearca sa para mai buni.
Probleme astea nu vor putea fi nici o data rezolvate, atata timp cat noi ne comportam ca si cum am vrea sa fim, si nu cum suntem de fapt.
Daca ne-am recunoaste greselile, societatea ar fi luat-o intr-o alta directie, si ca oameni, am adresa aceste probleme, si rezolva, in acelasi timp.
Da tu, lupu moralist. SI acasa iti dai jos blana de oaie. happy

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, imi place foarte mult Emilia Clarke. Dar faptul ca e, trebuie sa ma murdaresc de engleza, gorgeous, beyond-godlike, nu ar fi suficient pentru mine in vederea unei relatii.

Daca ai sta un moment sa vezi ce spun eu de fapt, ai vedea ca mereu fac referire la "idealul feminin". Asta inseamna ideal pe toate planurile. Perfect, adica fara defect.
DAR, frumusetea este ceva cat se poate de relativ, este 100% in ochii privitorului. Deci grasa ta de 200kg este, desi iti va parea greu de crezut, ca esti superficial, trebuie sa-ti spun, perfecta pentru cineva. Sufletul pereche nu tine cont de numarul patratelelor sau de cupa de la sutien.
Apoi imi zici de aia ce fac efort, prietene, 12 ore pe saptamana fac si eu, dar nu are relevanta. Eu o fac ca ma simt bine si sanatos dupa, nu caut sa impresionez pe nimeni, nu o fac pentru altcineva. Iti zic asta ca sa nu mai faci afirmatii despre mine pe langa subiect, ca in rest nu ma reped sa strig.

In concluzie, degeaba-mi vine Emilia Clarke cu sweetie, ***, nu stiu ce, ca nu e suficient daca e proasta sau nu ne intelegem intr-o privinta pe care o consider foarte importanta.