| DenisaNicoletaG a întrebat:

Băieții din ziua de azi sunt atrași numai de aspectul fizic al unei fete?

98 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Nu, dar conteaza asta intr-o proportie mai mica sau mai mare, depinde de baiat.

| Algo098 a răspuns:

Dintotdeauna asa a fost si asa va ramane - aspectul fizic e foarte important. Nu poti fi atras usor de o tipa de 1.60m inaltime /150kg sau de o tipa ok la corp, dar cu o față strambă. Relatia cu o fata are in primul rand legatura cu atractia sexuala. Daca fata arata bine, dar nu e ok din punct de vedere intelectual, tot nu merge. Deci ca sa fii atractiv(ă) trebuie sa le ai pe toate, sau macar cate putin din fiecare.

| Bogdan70001 a răspuns:

Poate invers

Fetele sunt mai mult atrase dupa aspectul fizic al unui baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Fetele sunt atrase de masculii alfa, si barbatii, de fetele alfa happy
Mai rar se indragosteste una de prostu clasei, doar daca si ea e proasta clasei, si invers la fel happy
Oamenii cauta calitatile cele mai bune la sexul opus, ca sa duca mai departe adn, cu cele mai bune gene happy
E programat in adn comportamentul asta, la toate mamiferele, inclusiv la oameni happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai recent inteligenta e sexy. Si caracterul, cum bine zice Endoryus. Nu mai e nevoie de asa multi vinatori si pescari, cit de programatori si agenti de vinzari.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e nici cum. Ca noi nu suntem programati pe trend. E de cand lumea si pamantu asta cu masculu si femela alfa.
Ca mai cauti si alte calitati asta e alta poveste. Suntem programati pe cele mai bune gene, sa le gasim. happy Asta ca stie femeia sa mai faca si de mancare, sau mai stiu eu, sunt extra.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema selectiei naturale e ca nu prea mai exista de cand cu medicina moderna. Si de multe ori aia cu gene bune stau draq de cariere si fac copii abia pe la 40 de ani...

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai cuminte ca poate chiar te crede cineva cand arunci cu mizeriile astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cand pui intrebarea asta esti si proasta
deci da

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

De ce sunt proastă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Dar n-am zis că ești
citește mai bine

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Nu ma lua pe mine cu astea, eu am pus o întrebare, voiam sa știu părerile voastre, sa vad fiecare ce are de spus, dacă întrebarea nu e demna de tine, atunci înțeleg comentariul urâcios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Uite, acum m-ai convins, ești și proastă și urâtă.
dacă nu erai urâtă - nu puneai întrebarea asta.
dacă erai urâtă, dar nu erai proastă - nu ajungeai să pui întrebarea asta.
tipe care arată bine vrem toți.
tipe care arată mai modest dar nu-s proaste, suntem care vrem și din astea.
dar proaste și urâte nu vrem niciunu

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Nu stau sa ma contrazic cu tine, întrebarea nu avea legătură cu mine, dar mna, dacă tu zici ca sunt urata asa o fi. Ramai cu părerea ta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Alea urate de la mine din clasa, acu nspe mii de ani cand ma duceam la scoala, invatau cel mai bine, sa stii happy
Nu prea erau proaste.
Si nu erau nici urate, dar proveneau din familii mai dezorganizate si cu mai putini bani, si nu se aranjau ele.
Si cum nimeni nu socializa cu ele, nu vorbeau cu nimeni.
Nici macar intre ele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa zicem in proportie de 80%-90%,eu nu pot sta langa o fata care nu ma atrage fizic.

| Țoglă a răspuns:

Să știi că nu.
Dacă-ți place de un băiat anume, și primești semne de afecțiune reciprocă, băieților le place ca fetele să fie mai "tupeiste" să facă mai mulți pași într-o relație decât standardul fixat din ziua de azi în care "femeia trebuie abordată mereu".

| OrdanKarris a răspuns:

Pe mine ma intereseaza aspectul fizic al fetei. Apoi ma intereseaza cat de placuta si calda esti, cat de suportabila si non-combatativa. Nu ma intereseaza inteligenta ta, nu ma intereseaza cat de bine poti da argumente etc. Ma intereseaza cat de repede ne-o punem si noi. Eu nu aud ce ai de zis, pana nu ajung cu tine in pat, macar o data sau de doua ori. Dupa aia posibil sa ma intereseze si ce ai de zis, posibil, dar nu garantat.

| DenisaNicoletaG explică (pentru OrdanKarris):

La tine e evidentă treaba. laughing

| Emazio a răspuns:

Nu, dar conteaza amandoua ca sa fie atractie intre parteneri, daca nu este oarecum o egalitate de aspect in perceptia amandurora e destul de dificil. Daca esti cu cineva si incepi sa ii iubesti persoana, aspectul devine din ce in ce mai frumos si ajungi sa te indragosteti de acea persoana cu din orice aspect.
Dar sunt fetele din ziua de azi atrase doar de situatia materiala?
Cred ca intrebarile astea mereu au fost puse, mai ales acum cu schimbarile sociale, sunt barbatii atrasi doar de aspect, sunt femeile atrase doar de bani?

| Saiko10 a răspuns:

Pentru o relatie de durata in niciun caz, pentru o adventura, da.

| OctavianSps a răspuns:

Majoritatea da, daca as zice altceva as fi ipocrit.

| girada79 a răspuns:

Accept orice fată pentru că eu sunt problema. Sunt în scaun cu rotile și nu sunt acceptat.

| vjr1979 a răspuns:

Cred ca doar cei doritori de aventuri. E si acesta un factor (aspectul fizic), dar nu singurul. Cred ca o relatie bazata doar pe aspectul fizic nu ar dura prea mult.

| Georgexyz99 a răspuns:

Dar fetele din ziua de azi sunt atrase numai de aspectul fizic al unui baiat? Si de BMW-ul sau Audi-ul unui baiat? Asa sunt majoritatea

| kakolukia a răspuns:

"Beauty lies in the eyes of the beholder"
Ce un baiat considera frumos poate pentru altul nu este atat de frumos si vice versa. E adevarat, ca pana sa cunosti o persoane esti initial atras de ceea ce vezi. Dar frumusetea exterioara e pasagera, pe cand personalitatea si caracterul unei persoane sunt cele care raman. Consider ca pe termen lung e mai important sa fii frumos pe interior.

| andrei3312 a răspuns:

Cam da...

| mroo099 a răspuns:

Da

| Lucely a răspuns:

După cum vezi în răspunsuri trăim în era prostituției și a cocalarilor. Ca fata născută în România mentalitatea la 90% dintre bărbați și băieți este stricata. 99% dintre ei te trag în jos moral, financiar. Dacă ești deșteaptă ai grija de tine și învață te sa stai singura. România este în lumea a 3-a asa ca focuseaza-te pe străinătate. Aici o sa găsești lingăi în mare parte și sărăcie. Sau dacă ai norocul de cineva bun, care nu are comportamentul urat și reușești sa pui și mana pe un job care sa te împlinească o sa fii bine indiferent de circumstanțe!

Lasă băieții și "barbatii" de iti cer de toate și ei nu reprezinta nimic, o sa ai de pierdut și poate nu te Mai recuperezi niciodată după ei

Fii tu o femeie care cere în continuare respect, bani, creier la un bărbat și lăsa-I pe lingăii societății la proaste, ca sunt destule proaste care sa ii iubească.

Mai bine singura cu câteva relații în viata decât sa aduci un prost pe săptămână acasă, sa îl iei de bun de frica sau de disperare

Dacă nu ești mulțumită de aspectul tău ca fata, nu îți trebuie bani multi ca să înveți să te iubești și sa te îngrijești atât cât poți și cât sa fii tu mulțumită de tine.

Oricum în viata cu cât știi sa ai grija de tine și cu cât ești mai deștept cu atât ești mai bun oriunde