| Razvan03Andrei a întrebat:

Bun, deci intrebarea asta are legatura si cu familia.
Astazi mi-a aparut la telefon(abonament la Orange) cost suplimentar 3-4 Euro, pentru ca m-ai uitat la scoala cu colegii mei la un serial pe youtube in timpul pauzei.Eu aveam respectiv 240 si ceva de MB, deci nu imi faceam deloc probleme!
Astazi mi s-a actualizat si am observat aceasta tampeniesad

Deci, cum pot sa le spun parintilor ca am cost suplimentar 3-4 Euro? Doar am mai avut odata aceasta problema cu internetul din cauza ca nu stiam sa il folosesc si m-am certat mult, dar dupa catva timp au fost toate bune...Acuma nu stiu cum sa le spun!
Va rog TPU, ajutati-ma... Mie nu mi se pare mult aproximativ 15(este o suma.totusi), dar am facut o prostie si nu stiu cum sa o explic in fata lor.

Va dau tot ce vreti voi, funda si voturi(cand voi avea gradul de seniori), numai ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Vasya a răspuns:

Buna! Poti sa le spui adevarul, dar stiu cum te simti...asa ca poti sa le zici asa: "tata, mi-a venit cost suplimentar 3-4 euro, dar nu-ti face giji, platesc din alocatia mea pe luna asta, pentru ca e prostia mea" si asa nu cred ca o sa te certe, pentru ca iti asumi responzabilitatea. Mult succes si iti tin pumnii!kiss

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Le spui adevărul, nu ai ce face!
Pa, pa.

| mafialuialinus a răspuns:

Le zici ca te uitai pe youtube si chiar atunci sa actualizat programul si ai primit cost suplinetar 3-4 euro