| Mariana345 a întrebat:

Bunã.Imi puteți răspunde va rog la următoarea intrebare? Daca unchiul iubitului meu este frate drept cu tatăl cumnatului meu, eu am vreun grad de rudenie cu iubitul meu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti ruda prin alianta de gradul 7.

6 răspunsuri:
| Mariana345 explică:

Deci este păcat intr-un fel daca ne continuăm relația?

| Mariana345 explică (pentru Ioandelasal):

Deci este vreo interdicție sa fim impreuna?

| HelpingHands a răspuns:

Fiind vorba de cumnat, nu e vorba de rudenie. Tatăl meu cu vărul său s-au căsătorit cu două verișoare și nu-i nimic.

| sofisis a răspuns:

Absolut deloc. Decat prin alianta, iar asta nu are nici o treaba cu o relatie intre voi

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Mariana345):

Nu este absolut nici o interdictie, nici legala si nici macar religioasa. Puteti avea orice relatie si chiar sa va casatoriti.

| Andreeush a răspuns:

Nu există nici un impediment să fiți împreună.