| Jack99 a întrebat:

Bun prieteni! Am avut o incercare acum cateva luni sa ies cu fata de care imi place acum ceva timp, dar am dat o in bara. In ultimul timp, insa ne intelegem iar foarte bine. Si maine ma gandeam sa o invit in oras. O plac foarte mult. Si ii admir personalitatea frumoasa pe care o are. Credeti ca ar trebui sa ii spun ce simt pentru ea cand iesim? Si daca da, ce ar trebui sa ii zic, cum sa incep, fara sa sune aiurea... Nu am mai facut asta niciodata pana acuma si sunt foarte confuz. Aveti ceva sugestii? happy

1 răspuns:
| MGica a răspuns:

Incearca sa fii tu insuti. La masa, incearca sa o convingi sa vorbiti despre voi, in special despre ea. Fa-o sa-ti povesteasca momente din viata ei si incearca sa o ajuti sa treaca peste momente mai grele ( daca a avut ), nu conteaza felul lor. Mai pe scurt, incearca sa intri in conversatii cat mai adanci cu ea si incearca s-o consolezi. La final, iti poti deschide inima si sa-i spui tot ceea ce simti, daca simte la fel va "riposta" inapoi, stai calm.