| IAmNotPerfect a întrebat:

Ai mei s-au despartit acum 3 zile, de fapt mama a plecat de la tata si nu vrea sa se mai intoarca. Tata tot vine dupa ea ma suna sa ne intoarcem dar mama nu mai vrea absolut deloc. Cum sa il fac pe tata sa intelega ca mama nu se va mai intoarce niciodata la el?(din cauza ca bea foarte mult si face scandal si striga, abereaza?)

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O sa se intoarca poate pana la urma, sa mai treaca in pic de timp sa se calmeze treburile si vei vedea ca va fi bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum, mereu o sa incerce sa va intoarca inapoi, e "dependent" (si) de voi.
Dar orice ar fi, n-o lasa pe mama ta sa se intoarca la o viata care n-o face fericita.

| Madalina84 a răspuns:

Mai bine o lasi pe mama ta sa se gandeasca ea singura si sa decida, dar daca vrei ca sa nu o mai deranjeze explica-i tatalui tau ca ea nu mai vrea sa se mai intoarca

Succes!

| KameliaAura a răspuns:

Vorbeste cu el si explica'i cum sta treaba, explica'i motivele pentru care mama ta nu il mai vrea....si ca din cauza lui sa ajuns aici

| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

Dupa mine trebuie sa sa descurce de unii singuri, stiu ca situatia nu-i frumoasa. mai bine sa vorbeasca mama ta cu taica-tu decat sa vorbesti tu cu taica despre asta. nu totdeauna trebuie sa ne bagam botul in treburile parintilor nostri.
la noi in Italia se spune "tra moglie e marito non mettere il dito" adica intre sotie si sot nu baga degetul, nu-ti baga botul.
tata o sa inteleaga singur motivele daca ii va vorbi mama.

| kaatalyna a răspuns:

Salut!
cred ca trebuie sa vb cu mama ta daca are pe altcineva
daca nu aunci vb cu ambii si spune-le cit de bine v-ati simtit cind erati o familie unita
spune-le ca vrei sa cresti alaturi de cei mai scumpi paranti
spune-le sa se gindeasca la viitorul tau!

Daca nu functzioneaza atunci

afla cum sau cunoscut si fale o cina romantica!

| dileta a răspuns:

Nu ai cum sa il faci sa inteleaga acest lucru, poate nu va intelege toata viata lui sau poate o va face si isi va accepta situatia. Cu timpul nu se va mai lega de voi, insa acest lucru va dura ceva...crede-ma pe cuvant!