| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy

Am 12 ani.

Acum imi acordati un moment pentru a va spune o mica parte din relatiile mele de familie

Bun...

Mama tatalui [ are o fica- sora lu tati] si nu prea ne suportam [ gen 2 grupuri: eu, mama si tatal meu Vs bunica si matusa] poveste lunga de ce nu ne suportam

bun... si matusa asta are in jur de 33 de ani si este casatorita dar sotul este in italia... si ea nu prea suporta copii, si azi mi-a zis bunica ca va avea unul

:O mia cazut fata in jos [ este gen un secret asta dar il impart cu voi ca sa imi dati sfaturi si a zis sa nu zic la nimeni si nu pot sa zic mamei sau alt cuiva sad]

eu nu prea suport nici eu copii si deastaa crying

Nu stiu ce sa fac [ nu este mare lucru, dar nu prea im i vine sa cred :O... sa le zic parintilor? ]

NU RADETI, daca radeti sunteti niste nesimtiti si nu aveti cei 7 ani de acasa

Multumesc :* funda bineinteles!

Răspuns Câştigător
| BalonaşDulcee a răspuns:

Stai un pic, nu inteleg o parte barbatul matusii tale [unchiul tau] e plecat in Italia, iar matusa ta e gravida thinking acum cat timp a plecat unchitu si cate saptamani are matusa ta confused Ca ea sa ramana singura gravida nu prea are cum.
Dar totusi de ce sa nu afle si parintii tai? nu ti se pare ceva suspect?
Si ce legatura ai tu ca nu-ti plac nici tie copii? Doar nu te-o pune sa ai tu grija de copil, mai ales daca zici ca nu va prea intelegeti.

Fundita? puppy dog eyes

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce treaba ai tu in situatia data? Ai 12 ani, opcupa-te de scoala nu de barfe si grupulete.
Eu cred ca tu nu ai cei 7 ani de acasa fiindca te bagi in problemele oamenilor mari. Nu ai nici un motiv sa iti barfesti matusa, indiferent ce relatii are ea cu parintii tai.

| Enigmă a răspuns:

Cati ani are bunica ta?

| jordan_6666 a răspuns:

Zile.parerea mea

| elleme a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa le zici parintilorwinking. Si daca tu spui ca familia ta nu se intelege prea bine cu bunica cred ca ea a facut o minciuna.
De ce nu trebuie sa le spui si parintilor tai? Adica bunica ta trebuia sa le spuna lor mai intai ca doar na... Sunt mai mari.
Bunica ta cred ca te minte. Daca matusa ta era insarcinata bunica ta nu ti-ar fi interzis sa le spui parintilor tai despre ea.
Sa le spui parintilor!

| babydolldeea a răspuns:

Pai poate bunica ta a glumit, dar daca nu a glumit nu inteleg ce rost ar avea sa le zici parintilor tai, daca matusa ta va avea un copil forte bine pentru ea dar nu prea e asa de bine ca bunica ta ti-a zis ca matusa ta va avea un copil si a spus sa nu spui parintilor tai nu este bine ca un copil sa aiba secrete fata de parinti, oricum fie ca le zici tu la parinti tai fie ca nu ei tot o sa afle ca matusa ta este insarcinata o sa vada burta, daca sa le zici la parinti tai sau nu asta e decizia ta tu iti cunosti cel mai bine parintii si tu sti cel mai bine cum ar reactiona la asta

| Andya a răspuns:

Eu zic sa le zici parintilor...pentru. ca este o treaba de oameni mariwinking

| Enzio a răspuns:

Ma, eu as zice, dar dupa matusa bunica si sotul lu matusa ta nu o sa mai aiba incredere in tine, dar daca nu le zici parintilor, parintii nu o sa mai aiba incredere in tine, pe cine iubesti mai mult, lor sa le zici, adica parintilor, adica e sorsa trebuie sa afle la un moment dat

| Starryyeyes a răspuns:

Gandeste-te putin... ce ai rezolva daca le-ai spune parintilor? te-ai simti mai bine dupa asta? nu cred ca ar fi o mare problema daca ar afla dar nici daca nu.in legatura cu nasterea copilului nu prea ai ce sa faci, decat sa te impaci cu ideea. Bafta!