| Larissu a întrebat:

am 13 ani si acum 3 luni mi-a venit menstruatia. Mama si tata sunt plecati in Italia iar eu locuiesc cu matusa si bunica, as vrea sa ii spun matusei dar nu suntem asa apropiate big grin. Ce sa fac? Sa-i zic mamei, imi e rusine deoarece nu prea am stat cu ea sa vorbim lucruri de genu, oare sa ii zic?

3 răspunsuri:
| Dr3yga20 a răspuns:

laughing, Eu la 13 ani vorbeam cu mama chestii putin mai ciudate de atat. Si o intrebam de ce nu-mi curge spergam cand ma masturbez iar ea se soca...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In acest caz trebuie sa stie mama, in primul rand.Dar trebuie sa stie si cele doua, matusa si bunica, pentru eventuale sfaturi.E un lucru firesc, dar pentru tine pare putin mai deosebit.Ele v-or sti ca trebuie sa schimbe putin atitudinea fata de tine.Curaj,o sa vezi ca nu e asa complicat sa vorbesti cu ele.Pa!

| anabahebak a răspuns:

Spune-i matusii chiar daca nu sunteti asa apropiate, asta nu e un lucru rusinos sau ceva de genu, e un lucru normal! Dupa ar fi mai bine sa ii spui si mamei.Succeees!