| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 13 ani adica in iulie fac 13 big grin vine vara si parinti mei nu ma lasa sa ies afara zice ca cine stie ce fac eu mereu ma iau la casa(mai am o casa) si stau acolo cu ei si ma plictisesc nu am nici tv acolo nici calculator si mor de plictiseala cand ma mai lasa acasa ma pune sa fac curat. fac curat nici o problema... problema e ca si eu am calcat stramb ca sa zic asa...
am fost cu un baiat de 19 ani si parinti mei au aflat sau intalnit cu el infine... iar acum si daca ma duc sa iau paine si ei vin acasa si eu nu sunt se sprie ce pot sa fac sa ma lase macar 2-3 ore afara? pls

14 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Cati ani ai? Dupa modul de a scrie ai 12 ani. Nu te lasa afara din pricina baiatului de 19 ani. Ei probabil in considera pervers si pe tine prea naiva ca sa-ti poti purta singur de grija. Arata'le ca iti poti purta singura de grija si te vor lasa. Arata'le ca incepi sa cresti si nu prea mai ai nevoie de ei.

| 3ntzz a răspuns:

Cerele parintilor tai iertare si roga-te de iei sa te lase pe-afara ca doar nu-i razboiul stelelor peste tot si-n casa nu...
Oricum...bafta.

| psihox a răspuns:

Cum aud fetitele de 13 ani ca o fetita a ramas insarcinata, toate o copiaza, toate insarcinate, hopa mitica. Apoi fetita se va trezi cersind cu pruncul pe strada. Ce zici?

| shadovv a răspuns:

Nu prea mai ai ce face acum... straight face probabil daca gasesti un baiat mai de varsta ta cu foarte mult (adica in exces de mult ) bun simt care sa aiba grija de tine si sa castige increderea parintilor. Bafta!

| madagascar a răspuns:

Si tie la 13 ani iti arde de gagicareala, acum suporti consecintele, asculta si tu de ei ca nu mori, ai 13 ani ce vrei sa mergi la club si sa stai cu baieti, trebuie sa-i asculti cel putin pana mai uita incidentul.

| rvr a răspuns:

Ca am grav de ce nu le-ai spus despre releatia ta cu alea baiat acest lucru i-a facut sa nu mai aiba incredere de tine de lock pentru ei se gandesck ca acel baiat mai mare de cat tine poate ar vrea doar sa abuzeze de tine deci te rog ai grija si lasa sa treaca timpul

Răspuns utilizator avertizat
| georgiana_5779 a răspuns:

Shadowhek, nu cred ca ii mai trebuie acum un baiat, indiferent de varsta. si in plus, sunt mai mare cu un an, ca tine. 1 si ceva. si sincer, si eu am calcat stramb. daca vrei detalii, lasa la mesaje idul. dar trebuie sa stii cum sa constientizezi ce aai facut si sa vada si ei ca tu ai vazut ce ai facut, si ti-ai dat seama ca ai gresit. dar nu doar sa te prefaci. chiar gandeste-te la ce ai facut.

| ali_7518 a răspuns:

Incereci sa le recastigi increderea...incearca sa le arati ca esti matura si ca iti poti purta singura de grija... spune-le ca a fost o greseala ceea ce asi facut si nu o sa o mai faci niciodata poate asta va merge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te-as lasa sa-ti faci de cap si sa-ti ratezi viata. oricum nu ai avea ce sa-mi reprosezi.si nici nu m-ar interesa. e viata ta.esti destul de mare sa iei hotarari importante pentru tine insuti.asa ca te poti intalni si cu unul de 40 de ani, ca doar nu i nici o problema.ai o gramada de variante. te poti marita, te poti prostitua, poti ajunge sclava sexuala, poti fi vanduta ca animalele, te poti imbolnavi de boli venerice de la toti nespalatii, poti face copii sau o mie de chiuretaje.asta da viata.succes.si vezi cand mai calci stramb ia-ti pantofi ortopedici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda... dragalasul metaforic vb am calcat stramb dar nu nu toti s-au nascut cu minte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gyany_geanyna@yahoo.com id meu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gyany_geanyna

| mikcy a răspuns:

E cam greu daca ai gresit desi ai 13 ani...ar trebui sa vb foarte serios si sa-i faci sa inteleaga ca daca te tine asa numai in casa si nu te lasa nici 2 ore pe zi afara, cand o sa iesi exista posibilitatea sa nu te mai intorci, mentalitatea asta o au cam toti adolescentii de varsta ta, dar trebuie sa te gandesti ca sunt parintii tai si iti vor doar binele, fa-i sa inteleaga ca iti asumi greseala, si ca nu se va mai intampla.macar pana la o anumita varsta, altceva ce sa iti spun, doar succes daca reusesti sa convoci o discutie cu ai tai!