| UserName250000 a întrebat:

Inca o zi plictisit...Mama mea nu ma lasa afara chiar si cand e frumos afara. Nu e corect! Altii ies afara si stau pana la 7-8 seara, iar mama mea cand ma lasa afara imi zice ca pana la 3 jumate sa fiu acasa. In rest, nu ma lasa afara si doar ii zic ca sunt plictisit rau de tot. Ea nu ma crede, nici macar vara nu ma lasa, iar cand ma lasa ma lasa doar pentru jumatate de ora! Pur si simplu stau plictisit de 2 zile in casa, daca ma uit la televizor ma plictisesc si mai tare, daca stau la PC oarecum mai imi dispar cateva urme de plictiseala. Ajutati-ma va rog! Ce pot sa ii zic? Nici macar bunica mea nu mai este in relatii bune cu mama mea din cauza asta. Am 13 ani!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa-ti temele daca te plictisesti.

| UserName250000 explică (pentru darrio2007):

Nu am teme de facut si daca citesc mai rau ma plictisesc

| sierra1 a răspuns:

La 13 anișori mai citește o carte-două in loc să bântui pe te-miri-unde

| Emma30555 a răspuns:

Spune-i ca e normal sa te lase afara, ca e vacanta și ești copil, decât sa stai toată ziua pe calculator, telefon mai bine afara. Întreab o dacă ea când era copil nu ieșea afara cu alți copii. Ai nevoie de socializare, de aer curat la vârsta asta

| Ineys a răspuns:

Apuca-te de Metin2. O lume minunata unde veti gasi smug numai copii. rolling on the floor

Glumesc, nu fa asta. Uita-te si tu la niste filme, seriale, apuca-te de un joc interesant, preferat strategie ca alea mananca mult timp si te captiveaza, incearca Dota, League of Legends, Cs chiar.

Ia-o pe maica-ta si du-o la psiholog, poate are ceva cu capu, cine stie.

Spune-i sa-ti cumpere un instrument muzical, o chitara, o vioara ceva si invata sa canti daca tot te tine legat in casa. Crede-ma e un mod foarte placut sa-ti petreci timpul invatand un instrument. Iti dezvolta foarte mult si creierul.

Fi sigur ca nu te lasa sa iesi afara deoarece are motive bine intemeiate. Probabil nu vrea sa te transformi intr-un vagabond.

| ziftode a răspuns:

Astepti pana faci 18 ani si apoi fugi... asta, vreau sa spun nu mai pleci de acasa deloc si stai numai in fata calculatorului si te ingrasi... RAU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i ca ai nevoie de aer curat.
Spune-i "hai ma mama, chiar vrei sa stau toata ziua in casa, sa stau la calculator sa ma fac de 100 de kg?"
Spune-i ca ai o fata de care iti place, si ca mergi sa te vezi cu ea.
Spune-i ca mergi la un fotball in curtea scolii.

| Cheptene1Natalia a răspuns:

Eu cred ca mama ta isi face griji pentru tine. Esti inca mic/a. Eu la fel am aceiasi situatie, o sa mai cresti si o sa-ti permita. Sper ca te-am ajutat! Dami te rog raspunsul castigator, am mare nevoie! Te rooog

| Salontanul a răspuns (pentru Cheptene1Natalia):

Funda se obtine nu se cerseste! Cat despre "raspunsul castigator", ala il dai tu nu el.

| Ceva_Aura_1988 a răspuns:

Buna, multi inainte!
De ce nu incerci sa cinstruiesti ceva, sa inveti (nu ma refer la scoala) ceva nou. Ai calculator, poti invata sa faci joculete, sa programezi.
Cat despre mama ta, poate ii este frica de faptul ca ai putea sa te imprietenesti cu niste pusti nu tocmai potriviti pentru tine. Asta se rezolva in timp daca vede ca poate avea incredere in deciziile tale. Nu i-o lua in nume de rau, poate asa vede dumneaei o solutie in a te proteja de pericole. Incearca sa o ajuti(poate are nevoie sa te duci la cumparaturi)