| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, ma plictisesc repede, pe calculator nu prea am ce sa fac mai mereu sunt aici cu voi pe TPU si pe mess. Cand nimeni nu-i pe mess ma plictisesc si intru pe TPU.Eu nu prea am prieteni si afara parinti ma lasa sa ies doar dimineata vreo3 ore si seara cand vin ei acasa.Chiar nu stiu ce sa fac daca stie cineva ce pot face in casa in afara sa ma joc la calc, sa citesc, sa lucrez si sa ma uit la tv?

3 răspunsuri:
| BBdragutza a răspuns:

Buna Jiji,poti sa te plimbi cu rolele,sa inventezi un sandvici nou dupa numele tau,sa asculti muzica,sa citesti o poveste sa povestesti anumite lucruri cu prietenii,sa mergi la strand,sa te joci cu mingea,cu animalul de companie,sa iesi prin oras sau intr-un parculet sau sa t joci cu prietenii! Sunt atatea lucruri de facut si experimentat in viata incat tu nu sti ce sa faci? Ia mai gandeste-te ca sigur iti va veni tie vreo idee! Toti avem uneori idee trasnite incearca uneori sa uiti de reguli si sa faci ce vrei tu mai ales acum ca-i vacanta(dar totusi nu intrece mesura ca s-ar putea sa te pedepseasca parintii, la prea multe prostii).Bye, bye!

| d3nisa202 a răspuns:

Deseneaza, incearca sa-ti faci o gustarewinking, asc. muzica, incearca sa gasesti tot felul de frizuri [pentru par] laughing citeste glume, uita'te la poze vechi de familie ...cam atatea imi vin in minte:* [scuze de greseli]

| Răspuns_9097 a răspuns:

Ascultă muzică, desenează asta chiar te relaxeaza şi zboară repede timpu :d