| OViataMizerabila a întrebat:

Am 16 ani si am o problema legata de familie.Eu cred ca nu pot fi intr-un anumit fel normala.(deoarece mama mea e plecata, iar tatal meu nu stiu unde e)oricum eu am stat cu bunica mea toti acesti ani, insa niciodata nu am simtit aceea dragoste parinteasca.Adicama uit latelevizor, acei copii care locuiesc doar cu un singur parinte, ei bine parintii depun un anumit efort pentru a inlocui celalat parinte.La mine nu e asa, mama meama uraste.Mi-am intrebat odata bunica"parintii mei m-au facut din dragoste"si ea mi-a raspuns nervoasa"dar de ce intrebi"si eu pe acelasi ton"pentru ca tata m-a parasitiar pe mama n-o intereseaza de mine"si ea a spus foarte incet'tatal tau era un golan"si mi s-a parut ca raspunsul era nu.si sunt foarte suparata.Plus ca va trebui sa stau cu mama si eu nu sunt obisnuita cu ea.Am stat cu ea o luna si pot spune ca afost chin.Nu vreau sa ma plang,dar as vrea sa plec de acasa, adica sa stau la o prietena si sa ii zic ca am stat pe strada sa o sperii putin, sa vada cumma simt.P.Snu pot avea oconversatie cu ea deoarece se termina cu bataie... funda?

3 răspunsuri:
| OnlyTheScript a răspuns:

Grea situatia...eu zic sa nu fugi de acasa la prietena ta deoarece e posibil sa fie anuntata politia "disparuta" bla bla bla..pana la urma tot te gaseste si vor fi trasi la raspundere parintii fetei, deci nu o pune intr-o situatie grea, mai ales ca inca esti monora.Asta este viata, nu ai ce sa faci. Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca mama ma uraste, tata e golan..gaseste-ti un prieten, incearca sa gasesti aceasta dragoste in altcineva, intr-o prietena foarte buna pe care sa o consideri o sora etc etc..Nici la protectia copilului sa nu suni deoarece acolo in plasament ve duce o viata muult mai grea decat cu bunica ta.

Alteceva nu mai stiu ce sa zic. Sper totusi ca te-am ajutat intr-un fel sau altul.

| Mytsaa a răspuns:

Penru moment incearca sa rezisti sa stai cu mama ta, nu o provoca sa ajunga iar la bataie si nu ai decat sa speri sa treaca repede timpul si sa stai tot cu bunica ta mai tarziu.

| OViataMizerabila explică:

Prin ''normala'' ma referla faptul ca nu am putut primii educatia necesara, si sfaturile pe care poate bunica mea nu le stie