| larisa69 a întrebat:

Vai deci pur si simplu nu mai suport! m.am saturat de parintii mei, ma rog de mama mea (care e in spania) si unchiul, matusa si bunica care stau in curte. ieri pe vremea aceasta le-am ceruut sa merg la majoratul unui prieten foarte bun. dar nu au fost de acord. bunica mea, intai mi-a spus ca pot merge si dupa ce s-a dus la unchiul meu si i-a spus gata, a venit la mine si a spus sa nu merg si nu nu nu si nu. am rugat-o si pe mama care este in spania am vorbit cu ea pe mess si mama la fel a spus nu. ma suna o matusa si aia se ia de mine ca le fac probleme si nu stiu ce si nu stiu cum. au spus ca ma trimite la tata ( pe jumate vreau si pe jumate nu. nu: ca plec si imi las prietenii, eu sunt din nativul feciara si tin foarte mult la prieteni, si da fiindca scap de toti draci scuzati-mi expresia care stau acum nu ei.) pus si simplu eu m-am saturat si nu mai suport. familia mea mereu e impotriva mea sa nu ies pe drum noaptea/seara cand se intuneca ca ii este frica ca se intampla ceva cu vreun " golan". pur si simplu m-am saturat de ce oare e asa greu sa ai 13 ani?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Pai sa-ti explic situatia si din punctul lor de vedere. Mama ta este plecata, ii este teama pentru tine, te iubeste mult si stie ca te-a lasat pe maini bune.
Unchii tai si bunica ta, au o responsabilitate enorma. Desi uneori se gandesc sa te lase prin diferite locuri, ei nu vor sa devii o fata obraznica, cu un comportament neadecvat, care se plimba dupa toti baietii si care nu invata bine la scoala. Ei stiu ca mama ta nu ar fi de acord si le-ar fi frica ca s-ar putea ca ei sa fie de vina.
Stiu ca spui ca este doar un majorat, dar asta este inceputul la toate. Azi o petrecere, maine un baiat si daca nu stii sa te controlezi, o sa te schimbi radical, fara sa-ti dai seama.
Acum, pe de o parte ai si tu drepate. Posibil ca au exagerat. Si eu sunt fecioara, deci noi suntem greu de urnit din loc. Tu esti responsabila si stapana pe tine, insa cred ca nu au incredere ca te descurci singura.
Poate este si o perioada mai proasta, din cauza banilor sau pur si simplu destinul.
Dar, mereu se schimba roata. Ai sa vezi ca situatia se va detensiona si intr-un final isi vor da si ei seama ca ceea ce faci nu este atat de gresit.
Poate inca cred ca esti prea mica. Tu trebuie sa le demonstrezi ca se inseala.
Succes! :*

| larisa69 explică (pentru kattya96):

Tu chiar esti convingatoarehappy vreau sa vorbim mai multe pe messenger iti las id meu: inger_pierdut_69

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fac bine sa stii ca daca te lasa iti faci de cap (prin influente alcool si fara sa vrei te apuci de tigara) poate ma insel dar ei acum te protejeaza de golani si de tot raul care e cand iesi din curtea bunicii tale.

| larisa69 explică (pentru mgtow):

Pai o greseala pot spune am facut-o dar ai mei nu stiulaughing

| Alliciaa a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca rudele tale iti vor doar binele.Ai 13 ani si daca ti s-ar intampla ceva apoi ti-ar parea rau ca parinti nu te-au avertizat.

| tedy20 a răspuns:

Uite poate noi copiii avem impresia ca atunci cand ''adultii nostri'' spun nu asta inseamna ca nu ne iubesc dar ei incearca doar sa ne protejeze dar daca vrei sa te duci la tatal tau nu cred ca e un lucru rau iar seaera sunt multi golani si era sa o patesc si eu cu niste baieti de 14 ani dar daca nu ar fi aflat mama probabil s-ar fi ajuns la ceva mult mai rau in fine... nu conteaza ce am facut eu si atunci cand te cearta incearca sa taci si sa nu uiti ca ei te iubesc si iti vor doar binele.