| alexandrastietotul a întrebat:

Buna!
Am 16 ani si mama mea isi bate jos de mine in ultimul hal tatal a murit
mai am 3 fratii care stau doar la tv, si calculator! iar eu fac toata treaba si afara si in casa mama nu este multumita, ma bate, zice ca nu fac nimic tine doar cu fratii ei.am vrut sa plec la sora mea acum ceva timp dar am o relatie de 1 an si imi merge suuper

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai putea să apelezi la Protecţia Copilului sau Telefonul Copilului.
http://www.tpu.ro/utilizator/ooym

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Imi pare rau pentru ce ti se intampla. Cred ca ar trebui sa discuti cu mama ta si sa ii explici ca nu procedeaza bine, incearca sa-i demonstrezi ca greseste si incearca sa o faci sa isi schimbe comportamentul fata de tine. Bafta!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Alexandra,

Ne pare rau pentru situatia in care te afli si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh god. imi pare rau de pierderea tatalui tau. Cati ani au fratii tai? Stai de vorba cu o matusa, bunica unchi. Nimeni nu merita sa fie asa tratat mai ales ca esti fata ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai incearca, dar nu-i regula la trolling sa scrii agramat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga-te Domnului sa iti dea putere sa mergi mai departe, cereti iertare Lui pentru pacatele si greselile tale si roaga-L din toata inima sa rezolve situatia ta.
Ma voi ruga si eu pentru tine! happy

| Antoniacopiluța a răspuns:

Bunăă.
Păi ce să zic? Incearcă să porti o discutie cu mama ta, iar dacă nu functionează, vorbeste cu o altă rudă, nu stiu.
Imi pare foarte rău.

| olivert1310 a răspuns:

Este mama vitrega sau? Imi pare rau de tatal tau, cred ca si mama ta este foarte afectata de lucrul asta, de aici se explica comportamentul ei. Este greu sa ramai fara un parinte sau fara sot, numai cine a trecut prin asta intelege. Este bine ca ai o relatie buna, asa poti sa te descarci de tensiunea acumulata. Nu lasa nimic sa te afecteze prea tare, incearca sa treci peste.

| lavinutsa a răspuns:

Alexandra,condoleante.cred ca iti este foarte greu, mereu ai lacrimi in ochi cand vorbesti despre tatal tau.te cred...maica-ta e depasita de situatie, daca te bate e tampita incearca sa te apropii de ea, ca nici ei nu`i e usorsad e greu sa-si manifeste dragostea uneori dar te iubeste.

| uncas a răspuns:

Salut,
su zic ca ar fi bine sa continui relatia cu fata respectiva si sa te muti la altcineva, bunici, matusa ceva.
Si cand iti va simtii mama ta lipsa atunci probabil va vedea ca a facut ceva gresit.
Imi pare rau pentru tatal taucrying

| iliesbogdan a răspuns:

1.Imi pare rau pentru tatal tau.
2. Vorbeste cu alte rude de ale tale.

| maryadobreanu a răspuns:

Imi pare rau pe tine dar si bine