| TinaGI a întrebat:

Ok, o fac si pe asta, am nevoie de cineva sa ma ajute, sa ma asculte sad
De cand am stiu am fost o persoana independenta, ma incred mult in zodia mea(varsator) mereu mi se intampla ce imi scrie in zodiac si ma aseaman in tot, deci zic ca este o zide cam complicata, ma rog.
De cand a avut ultima relatie prin noiembrie 2013 totul imi merge foarte prost, poate mi se pare cum sunt pesimista dar nu cred. pana atunci 1 an si ceva nu ama vut relatii nu m-am putut increde in nimeni, nu ma pot lasa cu una cu doua, a aparut el si apoi a plecat, cred ca e singurul baiat dupa care am plans ingrozitor dar a trecut, greu dar a trecut, acuma daca l-as vedea pe strada (nu suntem din acelasi oras)l-as machia putin pentru halloween, deoarece m-a schimbat intentionat, inainte nu-mi pasa eram indiferenta, a aparut el si m-a facut sensibila.
Ianainte ieseam zilnic, nu suport sa stau in casa, mereu m-as plimba, ai mei imi zic ca nu stu pe cine seaman de ce sunt asa, sunt opusa familiei mele, ai mei+fratele mai mare (20 de ani) sunt ciudati, zic eu, mananca orice pe cand eu sunt foarte pretentioasa, nu ii suport cand ii vad cum se comporta, uneori mi-e rusine cu ei si fratele meu, parca nu suntem frati el are 1 prieten bun de 16 ani zilnic sunt impreuna si nu-i pasa ca are doar un prieten, ii este de ajuns in schimb eu mereu am fost inconjurata de multi, asa mi-a placut din tot deauna sa ies, vara imi peterceam foarte putin timpul acasa, alor mei le este frica ca patesc ceva dar in ce oras stau mic nimeni nu se leaga de tine dar n-ai ce le zice la parinti. Dar acum de 5 luni efectiv nu mai ies deloc din casa in afara de scoala, nimeni nu ma mai cauta, mi-am pierdut toti prietenii si nu stiu cauza, nu sunt cu fite si mereu sunt cu glumele (eu cu tatal meu avem o relatie perfecta, glumim in orice ne zicem in orice fel stim de gluma si asa sunt obisnuita sa ma comport si cu altii), imi este greu inca nu m-am adaptat sa nu mai ies pe afara cu "prietenii". Imi doresc o relatie dar mereu se termina prost, ori vrea sex ori poze cu mine ori realizeaza ca prietena mea e singura si merge la ea. in ultimul timp asa a fost, la pub daca mergeam cu colega de banca (singura ce mai vorbeste cu mine)ma simteam in plus, e mai frumoasa ca mine si toti is dupa ea o luau sa vorbeasca alea alea si eu ma simteam foarte naspa si uneori voiam sa plec dar nu ma lasa, ea are mici fite si pretentii dar tot dupa ea sunt baietii, bine nu asta ma deranjeaza sa am neaparat un iubit, nu sunt cu chestiile astea romantice, nu-mi plac mai ales sa imi plateasca un amarat de suc nu suport, sunt multumita daca am prieteni si am unde sa ies. S-au schimbat toti, sunt cu atatea impresii si stam intr-un amarat de oras, daca nu ar fi vama nu ar stii lumea de noi. Oricum imi merge totul prost, nu pot zice ca nu am chestii ce-mi trebuie, mereu imi iau parintii ce-mi doresc dar nu pe moment cand cer (daca cer ceva scump) deci nu imi lipseste lucruri, imi lipsesc iesirile..De ce am atata ghinion? Nimic bun nu mi s-a mai intamplat de 5 luni, sunt zile cand plang, am ajuns eu care mereu am facut fata la tot sa fiu sensibila si sa plang, vreau sa fiu ca inainte dar atatea obstacole am intalnit in astea 5 luni ca mi-ar lua mult sa le scriu dar cred ca nici nu mai cititi careva..si pur si simplu ma doboara deja si orice jignire amarata. De ce s-au indepartat toti? Nu inteleg, am atatea de zis atatea intrebari de pus si nu pot zice la nimeni, nu mai am pe nimeni, ah si am 17 ani nu sunt o pispirica de 11-12 ani visatoare, daca ati citit pana aici multumesc si am sa astept sfaturi sau ceva, nici eu nu stiu ce doresc prin postarea asta.

1 răspuns:
| AliMiha a răspuns:

Esti foarte deprimata sadDa hai sa faci o schimbare, una de look ca mi se pare mai usoara. Schimba-ti tunsoarea sau culoarea parului ( suviite sau ceva ) asta pentru a te smtii pentru inceput tu mai bine. Apoi incearca sa contactezi tu vechii prieteni, suna-i sau scriele pe facebook sau oriunde, intreaba-i ce mai fac si apoi dupa cateva zile bate apropo de iesit, pentru inceput la un suc ca sa incepeti sa vorbiti putin si apoi sa ajungeti sa fiti ca si la inceput. LA scoala fii mereu zambitoare, nu fii posomorata. Stii, persoanele care zambesc sunt mult mai frumoase... Fii increzatoare, uita-te dimineata in oglina si spune-ti in sinea ta, sunt frumoasa... asa te vor vedea si ceilalti. Ai incredere in tine, ca tu asta ai pierdut sad Bafta!