| Felixsunshine a întrebat:

Am 18 ani și locuiesc cu ambii părinți. Tata e de fapt mereu la serviciu de dimineață până seara, așa că mi-am petrecut timpul cu mama. Încă de când eram mică (când aveam 6 ani de exemplu) am simțit că mama mă urăște, mereu a crezut că sunt un copil enervant, mi-a fost frică de nopțile și plângeam, dar nici nu voia să stea trează cu mine pentru a mă face să mă simt mai bine și plângeam și mă simțeam extrem de singură. Râdea mereu de fizicul meu și vorbea cu prietenii / membrii familiei despre mine (Că sunt un copil rău, că mănânc mult, că sunt o curvă (da, o curvă) și multe altele), chiar dacă Am ascultat-o ​​mereu și nu am avut niciun iubit (sunt virgină) sau prieteni, ea mă tratează de parcă aș fi cea mai oribilă fiică și o curvă. Mă face să fac treabă acasă în fiecare zi, în exces, am grijă de sora mea mică de când s-a născut exact ca o mamă. Mama nu-mi acceptă părerea, nu-i pasă de părerea mea, nu am voie să neg ceva ce îmi cere oricât de mic ar fi acel lucru și mă tratează ca pe o servitoare toată ziua. Mă bate, mă ceartă și îmi vorbește urât pentru lucruri banale, apoi se calmează și se comportă de parcă nu s-ar fi întâmplat nimic, iar eu plâng nopțile în timp ce ea stă pe Facebook sau doarme liniștită. Nu-mi dă bani pentru a-mi cumpăra haine pentru liceu și alte lucruri de care am nevoiesc stau zile întregi închisă în casă și ea pleacă toată ziua, iese la cumpărături și cumpără ce dorește, când mă bate / mă ceartă, degeaba o ia pe dinainte și vorbește cu tatăl meu chiar dacă nu intenționez sa ii zic nimic, ea o face pentru a-l face să creadă că du sunt vinovată, nu ea..., chiar mi-ar luat prea mult să scriu tot. În concluzie, m-am săturat de viață și îmi urăsc viața și cred că ar fi mai bine să mor, așa că nu voi mai știi nimic

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie so filmezi lasa telefonul sa mearga cu camera inregistrand fara sa stie si arati ce iti face cand el nu e acasa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai 18 ani, ai loc de muncă? Dacă ai, pleacă de acasă în chirie.
Nu te lăsa.
Cu tatăl de față, vorbește cu mama, ca să vadă că ea greșește.
Vezi ce are cu tine.

| ancaval a răspuns:

Vorbește cu tatăl tău. Chiar "curvă"...nu e bine.

| morfeo a răspuns:

N-ai altceva de facut decat sa pleci si sa nu te mai uiti in urma, sa ii lasi sa regrete, doar asa vor ajunge sa realizeze ce au pierdut. Ai 18 ani, poate ca ai terminat liceul cu diploma de bacalaureat, iti gasesti un loc de munca si-ti cauti sa stai in chirie o perioada

| SorinelCopilu a răspuns:

Sincer si eu am fost la fel cu tatal meu cam tota asa pana pe la varsta de 19 a i dupa acea i-am spus ca daca nu isi schimba comportamentul poata sa uite ca sunt fiul lui de atuncea e alt om,
in schimb in locul tau eu as mai astepta pana termin scoala si imi gasesc de lucru si chirie si dupa rup orice relatie cu mama sincer eu cred ca doar oameni slabi isi doresc moarte asta esti un om slab eu nu cred ala la cum ai drescris aici ai putut indura sigur o mai poti face putin timp si dupa aia totul se va termina.

| CraciunSebastian321 a răspuns:

Nu o face. Nu o sa rezolvi nimic. Vorbeste cu mama ta, spune-i direct ce te nelinisteste. Daca ai sa mori o sa fie mai rau. Gandeste.te la sora ta, la tatal tau. Incearca sa vorbesti cu tatal tau daca nu functioneaza. Asta e parerea mea