| princess* a întrebat:

am citeva probleme si as vrea vreun sfat.
Nu este legat cu faminlia dar e legat cu prietena mea cea mai buna si
un baiat care il iubesc. Prietena mea mi-a spus ca-l place tare
si demult cin flirt-am cu citiva baieti se afla ca ei ii placeau de ei
si ii iuta pentru eu vb cu ei. I-am spus ca o sa starui sa nu mai comunic cu el
dar nu pot pentru imi place ft mult. flirtez cu el imi compania lui
m-ia cerut nr meu de tel i l-am dat si vb dar nu i-am spus despre asta prietenei mele. Ea plinge des din cauza lui, l-am intrebat daca ii place de ea dar m-i-a spus ca nu.De la un prieten de a lui am aflat ca el ma place dar nu stiu ce sa fac... dadetimi un sfat

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu prietena ta, sa ii spui adevarul si in functie de reactia ei sa stii ce ai de facut. Poti sa ii spui lui ii place de ea dar ca prietena nu iubita. Oricum nu trebuie sa o ranesti, e prietena ta.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Sincer, cred ca ar trebui sa vorbesti cu prietena ta despre aceasta problema, dar n-ar fi rau daca ai avea putine preocupari si pentru carte ca esti cam suparata pe limba romana!

| candycarrie a răspuns:

In general nu iti lasi prietena pentru un baiat, deci esti pusa intr'o situatie destul de urata.trebuie sa faci un compromis.asta daca prietena ta nu este extreeeem de intelegatoare incat sa iti lase drum liber cu el, ceea ce nu ar face multa lumelaughing anyway, persoana cu commentul in care ti se spune ca esti suparata pe limba romana are dreptate deci lasa chestiile astea ca ai vremeoh go on dupa cum observi ai chestii mai importante care sa te preocupe.big grin bafta

| CatalinaBubulina a răspuns:

Gasestei prietenei tale un prieten nou de care sa ii placa mult si dupa ce esti sigura ca relatia lor merge foarte bine prefa-te ca tocmai ai inceput sa iesi cu prietenul tau!