| 99maria a întrebat:

Mai demult imi placea de un baiat.Era singur nu avea prietena. Dar mai tarziu s-a cuplat cu cea mai buna prietena a mea.Nu am vrut sa ma bag intre ei sa le stric relatia.

Cam dupa o luna s-a aflat ca ii place de el adica azi [28.01.2012] a aflat sora baiatului si i-a spus prietenei mele ca imi place de el. Ea s-a suparat foarte tare dar nu are de ce sa se supere ca nu m-am bagat intre ei deloc.

Ea e suparata rauu pe mine
Ce sa fac?

Nu pot sa recunosc ca imi place de el si sa nu va obositi sa imi spuneti sa racunosc.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca daca se supara nu are motiv atat timp cat tu nu te-ai bagat si nu te bagi in treburile ei. Daca o tine asa rupi relatia amicala cu ea si isi va da seama de greseala care a comis-o mai tarziu.

| Mademoiselle a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa stai de vorba cu ea sa ii explici ca nu este adevarat, ca ea este prietena ta si ca nu este adevarat ce a spus sora baiatului! Chiar daca o minti, cateodata este necesar sa minti ca sa fie bine! Pune-te in locul ei, si tu ai fi suparata la randul tau daca ai afla asa ceva, dar daca sunteti cu adevarat prietene, dupa ce o sa vorbesti cu ea o sa inteleaga si o sa va impacati! Succes te puuuup :*

| TheAnSWEAR a răspuns:

So basically, ti-a placut de un baiat si nu i-ai spus,ai asteptat sa se combine cu prietena ta cea mai buna si inteleg ca nu vrei sa te bagi. N-are nici un motiv sa fie suparata pe tine,dar e si vina ta, in mare parte, puteai sa vorbesti cu prietena ta sa ii spui ca iti place de el si sa nu se bage. E normal ca prietena ta sa creada ca esti invidioasa pe relatia ei desi probabil nu esti. Asta e, spune-i ca nu ai sa faci nimic si sa stea linistita. Daca insa ai de gand sa te bagi, faci o mare greseala daca se iubesc. Soo... mai bine o lasi balta, incearca sa fii diplomata.

Si nu, sa fii diplomata nu inseamna sa fii o prajitura.

| 99maria explică:

Nu am de gand sa ma bag in relatia lor!