| kagome17 a întrebat:

am de facut o prezentare si am ramas fara idei. Care credeti ca sunt dezavantajele unui barbat atunci cand divorteaza? pe langa faptul ca de obicei femeia primeste custodia copilului si este posibil sa ramana cu o mai mare parte din bunuri, ce alte dezavantaje ar mai avea?... multumesc

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Va avea de platit si pensie alimentara, poate si pentru ea.
Poate avea dificultati sa isi vada copilul si nu va avea cine stie ce de spus in ce priveste viitorul copilului.
In rest depinde de la om la om si de ce au divortat.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru SkyPilot):

Dar avantajele care sunt? laughing

| Park1Suin a răspuns:

Va pierde ceia ce avea mai aproape-sotia.Mai simplu, va pierde dragostea ei, iar asta cred ca e greu sa uiti.big grin

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Isi va pierde si increderea in el. dupa un divort isi va face cu greu o relatie solida care sa dureze. nu va putea fi implicat activ in viata copilului. un barbat insurat are o imagine buna de om serios pe cand unul divortat nu prea. sper ca te-am ajutat