| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am nevoie de un sfat. Prietena mea cea mai buna nu doreste sa mai iasa cu mine afara iese cu alta fata.Suntem colege si la scoala ne intelegem foarte bine dar cind dupa lectii o sun sa iasa nu imi raspunde. La scoala ne certam des din aceasat cauza.Saptaminele trecute ieseam in fiecare zi si discutam, ne plimbam ca orice fete, dar cum a iesit cu cealalata cu mine deja nu mai doreste.Alte prietene cu care pot iesi nu prea am, deoarece noi eram cele mai bune si nu am avut ocazia sa imi fac altele. Ce sa fac? Ce-i pot spune? Vara trecuta la fel nu a iesit nici o zi cu mine si m-am plictisit toata vacanta.La scoala ne intelegem bine si ne facem planuri de vara.Dar vad deja cum va fi vara. Noi ne consideram prietene cele mai bune.Ea spune care 2 prietene cele mai buna eu si acealalta. Oare sunt vinovata? Mereu sunt buna cu ea si incerc sa nu o supar ca sa fim prietene.Ce pot sa-i zic?

3 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Îi spui că doreşti mai multă atenţie din partea ei şi că nu îţi convine faptul că petrece mai mult timp împreună cu alta. Deci, gelozie. Spune-i că nu vrei să te lase baltă pentru că e foarte plictisitor fără ea.

| EVA9443 a răspuns (pentru drogh):

Nu e gelozie, pur si simplu,, fa-ti prieteni noi dar nu-i uita pe cei vechi''.

| Naigroeg a răspuns:

Pai fi atenta nu trebuie sa lasi asta sa te afceteze incearca sa o faci sa isi aminteasca ca sunteti cele mai bune prietene daca nu fa-ti alta preitena...