| ticaela a întrebat:

am nevoie de ajutor happy...Deci eu sunt foarte rusinoasa de fire, nu obisnuiesc sa ma bag in seama cu nimeni sau ceva de genul acesta sad..Astazi, era foarte frig la noi pe coridor, si baiatul de care imi place trece pe langa mine, in tricou. La un moment dat ma trezesc eu vorbind."Tie nu ti-e frig in tricou' ala?"
el, intoarce capul spune " Ba da ", zambeste, si pleaca.
Desi nu am vorbit niciodata se uita foarte atent la mine, iar apoi cand ma uit eu intoarce privirea. Saptamana trecuta clasa lui a avut la noi pe hol si eu eram cu niste prietene pe acolo, apoi l-am observat ca se uita la mine din celalalt capat si a intrat in clasa. Dupa cateva minute iese impreuna cu un prieten de-al lui si vine in capatul holului ( am auzit ca prietenul lui l-a intrebat ca de ce au venit aici.). Luna trecuta mi-a dat like la o poza pe facebook.big grin Eu sincer nu prea cred ca ma place, adica nu prea ar avea ce sa vada la mine, in fine.
Credeti ca am facut bine ca m-am bagat asa in seama, sau l-am speriat?straight face
Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Tu, eu ce sa zic, ca ase' cum te vezi tu pe tine, ase' te vede si el, in mod sigur. Adica, te vede sub dus, te vede in fata oglinzi, te vede la masa, te vede mai stiu eu unde, si s-o saturat pana in gat de tine. Deci, cu siguranta, este plictisit pana in gat de tine.
D'aia si nu poate sa se uite la tine decat pe furis, d'aia intoarce privirea de la tine. D'aia ti-o raspuns zambind...
Acuma, intre noi vorbind (sa nu zici la nimeni asta, nici la astia de pe TPU, de p'aci), i-a sarit pipota in piept de bucurie ca i-ai zis doua cuvinte, si s-o umflat in gusa ca gansacul ca ti-o atras si tie atentia cu ceva.
Ai grija numai ce faci, ca de-i mai dai multa atentie te trezesti cu o invitatie (in oras), si nu stiu atunci pe unde mai scoti tu maneca.
Sau poate mai bine ar fi sa-i zici la o prietena, sa-i zica la un prieten ca sa-i zica altuia puncte-puncte ca sa ajunga si la el, ca sa stie sa nu piarda vremea, ca perioada asta frumoasa trece asa de repede si peste ani o sa regrete ca nu a invitat-o la un suc pe fata aia draguta din clasa paralela... eu stiu asta din experienta. straight face

6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

De ce sa n-aiba ce vedea la tine? De unde stii tu ce gusturi are el?
E ok sa fii timida, si DA este posibil sa te placa (altfel nu te cauta cu privirea). Asta s-o stii de la mine, cand un baiat te place se uita des la tine...

| Leopoldina a răspuns:

Eu cred ca e bine sa faci ce simti si sa nu te tot intrebi daca oare e bine sau rau, ca asa, auto-urmarindu-ne fiecare miscare, probabil ajungem sa nu ne mai bucuram de nicio emotie.sicer, de ce sa nu te placa? i

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Nu iti place sa te bagi in seama, dar cu toate astea te expui sutelor si miilor de useri care te pot vedea pe site-ul acela in orice clipa.Bineinteles ca nu este vorba de vreo dragoste, asa procedeaza destui de varsta voastra.Depinde si cati ani aveti fiecare, daca esti la generala nu ar trebui sa te preocupe lucrurile acestea.

| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Pai eu cred ca te place foarte mult :X

| elisadaia a răspuns:

Pai eu zic ca daca ti-a dat like la poza pe facebook inseamna ca te-a cautat si s-a uitat la mai multe poze si nu fi asa de pesimista cum nu are de ce sa se uite la tine orice fata e frumoasa in felul ei

| lolitawiki a răspuns:

Buna...crede-ma te inteleg perfect si nu nu ai facut rau, si nici nu ai intrebat ceva iesit din comun asa ca e in ordine, nu stiu daca are prietena sau nu, dar chiar daca are poti sa vorbesti asa cu el si sa-l intrebi ce mai face, astfel poate prinzi mai multa incredere in tine/ aaa si in legatura cu poza de pe facebook, asta crede-ma nu conteaza deloc pentru multe persoane dau like-uri doar ca sa primeasca inapoi. Sper sa nu o iei ca pe ceva rau dar nu iti face sperante false, ca dupa sa nu suferi, iti spun din propria experienta pentru ca si eu am crezut la fel ca ma place, dar m-am inselat si am suferit mult. sper ca te-am ajutat love strucklove struck