| ticaela a întrebat:

am nevoie de ajutor ...Deci eu sunt foarte rusinoasa de fire, nu obisnuiesc sa ma bag in seama cu nimeni sau ceva de genul acesta ..Astazi, era foarte frig la noi pe coridor, si baiatul de care imi place trece pe langa mine, in tricou. La un moment dat ma trezesc eu vorbind."Tie nu ti-e frig in tricou' ala?"

el, intoarce capul spune " Ba da ", zambeste, si pleaca.

Desi nu am vorbit niciodata se uita foarte atent la mine, iar apoi cand ma uit eu intoarce privirea. Saptamana trecuta clasa lui a avut la noi pe hol si eu eram cu niste prietene pe acolo, apoi l-am observat ca se uita la mine din celalalt capat si a intrat in clasa. Dupa cateva minute iese impreuna cu un prieten de-al lui si vine in capatul holului ( am auzit ca prietenul lui l-a intrebat ca de ce au venit aici.). Luna trecuta mi-a dat like la o poza pe facebook. Eu sincer nu prea cred ca ma place, adica nu prea ar avea ce sa vada la mine, in fine.

Credeti ca am facut bine ca m-am bagat asa in seama, sau l-am speriat?
Scuze pentru repostare straight face

Fundaa :*:*:*

Răspuns Câştigător
| minho a răspuns:

Poate ca n-ai dat dovada de prea multa timiditate dar este bine ca ai facut un pas astfel cu timpul fiecare din voi veti mai face un pas si asa iti vei da seama daca te place sau din contra el isi va da seama ca te place.Nu sunt experta in relatii dar pot sa-ti spun ca iubirea este ceva frumos ce merita sa incerci decat sa ai regrete.De aceea cred ca ai facut bine ca ai incercat iar pasul pe care l-ai facut s-ar putea sa foe decisiv daca el chiar te place. Sper ca ti-am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai facut bine ca l-ai bagat in seama, nu l-ai speriat dar nu se astepta la asta si sigur te place daca te priveste totdeauna cand are ocazia si mai cred ca e cam rusinos cand vine vorba de fete

| Anonima264 a răspuns:

Normal ca ai facut bine!
Bravo, tine-o tot asa!

| istoc2010 a răspuns:

Ai facut bine ca l-ai bagat in seama cel putin, majoritateabaietilor in acest caz la aia se gandesc, ca il placi happy

| TheKKosmyyn a răspuns:

Buna...Tu il placi?
Itreaba-l. Si poate zice 'da' daca esti o fata draguta si cuminte.big grin Succesc

| Foozi a răspuns:

Nu sunt superstitioasa dar am citit niste *faze* cu zodiile..si astea sunt niste raspunsuri la :ne potrivim, ma place, etc..vezi si tu daca se potrivesc sau spune-mi zodia lui daca o stii.
si da sunt sanse sa te placa..bfta:*:*

| DeDs a răspuns:

Nu cred! E foarte dulce de fapt. Sincer multi fac asa, adica si eu pun intrebari de acest gen. Este clar ca te gaseste interesanta. Ar trebui sa faci ceva in privinta asta. Sunt sigura ca ar iesi bine. Succes!