| Anonim838 a întrebat:

Buna,am nevoie de un mesaj urgent maine este ziua mamei si vreau sa fie un mesaj mai special nu cele de pe internet vreau sa ii arat cat de mult o iubesc... Ofer funda

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai frumos mesaj pentru o mama este cuvantul tau, venit din inima si o imbratisare pe masura.
Florile, cadourile sunt pe al doilea plan.
Mesaje scrise se trimit doar daca nu poti fi prezenta, impreuna cu ea.

| darrio2007 a răspuns:

Poti face tu singur asta.Nu trebuie sa iti dam noi mesaje. Daca o iubesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt convinsa ca mama va aprecia mai mult un buchet simplu de flori si un mesaj simplu si frumos, spus din toata inima:
"te iubesc mult mamico! La mUlti ani!"

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă chiar o iubești atunci scrie-i un mesaj din dragoste și original cu gândurile și sentimentele tale.

| 141414 a răspuns:

Aşa e mama şi a fost bunica
Aşa suntem femei lângă femei
Părem nimic şi nu-nsemnăm nimica
Doar nişte "ele" ce slujesc pe "ei".

Ei neglijenţi, iar ele foarte calme
Ei încurcând ce ele limpezesc
Ei numai tălpi şi ele numai palme
Acesta e destinul femeiesc.

Şi-n fond, ce fac femeile pe lume?
Nimic măreţ, nimic impunător.
Schimbându-şi după ei şi drum şi nume
Pun lucrurile iar la locul lor.

Cu-atâţia paşi ce au făcut prin casă
Şi pentru care plată nici nu cer
De-ar fi pornit pe-o cale glorioasă
Ar fi ajuns şi dincolo de cer.

Ei fac ce fac şi tot ce fac se vede
Ba strică mult şi ele-ndreaptă tot
Şi de aceea nimeni nu le crede
Când cad, îmbătrânesc şi nu mai pot.

Aşa e mama şi a fost bunica
Şi ca ele mâine eu voi fi.
Ce facem noi, femeile? Nimica,
Decât curat şi uneori copii.

Suntem veriga firului de aţă
În fiecare lanţ făcut din doi
Ce greu cu noi femeile în viaţă
Dar e şi imposibil fără noi...

| Lary_Larisa_1999_Ag36 a răspuns:

Mama,vreau sa spun ca nu exista floare mai frumoasa ca tine, care sa ti-o pot da.Nu exista melodie mai frumoasa ca glasul sa ti-o pot canta.La multi ani, mami! Esti iubirea mea!

| Bogoros_Andrei_1999 a răspuns:

Mama vreau sa iti zic un singur lucru ca daca as putea sa aleg dintr-o vacanta in continuu si ziua ta pe tine te-as alege

| luatcercei a răspuns:

De ce o iubesti pe mama ta? Care e ultimul lucru frumos pe care l-a facut mama ta pentru tine? Gandeste-te la o amintire frumoasa cu ea. Porneste de la intrebarile astea si scrie-i ceva personal.

| BlackPantherWow a răspuns:

Nu trebuie sa îți facem scenariu. trebuie sa scrii din inima cu toată dragostea, daca o iubești poți sa ii faci o poezie, poate fi si fara rima. ea va aprecia gestul, poți sa ii mai iei si un mic cadou daca vrei, dar pentru ea cel mai important e sa înveți bine si sa o asculți. P.S : funda?

| Stefanescu_Maria_1996 a răspuns:

Mama, te rog iarta-ma pentru tot ce am facut gresit in acesti... ani de viata. Acum ca a venit din nou ziua ta, am realizat ceva. Niciodata nu ti-am multumit sincer si azi este ziua in care o pot face... Asa ca MULTUMESC. Te iubesc din suflet si iti doresc tot ce e mai bun pe lumae asta. Te iubesc!

| ElizaTW123 a răspuns:

Nu trebuie sa ii arati prin mesaje.Normal,daca vrei, ii poti compune ceva, ca o poezie.Eu zic sa o ajuti prin casa s-au daca merge la munca, pregastei ceva, iar cand se intoarce sa aiba o surpriza