| perceive a întrebat:

Am niste probleme cu prietenul meu! Inainte sa inceapa scoala am fost de acord sa fiu cu el dar i-am zis de la inceput ca nu vreau sex! Iar el a zis ca e ok dar poate ma razgandesc. In iulie a plecat in Spania cu mama lui si s-a intors alaltaieri si ne-am intalnit. Ne-am plimbat am vorbit iar cand ma condus acasa ( eram singura ) am inceput sa ne sarutam si ma atins pe fund si sani ( l-am lasat, nu mi s-a parut rau ) dar cand a incercat sa ma dezbrace am spus STOP! si l-am cam palmuit laughing S-a crizat si mi-a spus ca de ce reactionez asa, ca lui i-a fost foarte dor de mine, ca am un corp foarte frumos si nu a putut rezista... I-am spus ca daca a uitat cu ce conditie am acceptat sa fim impreuna, pentru. ca eu sunt virgina si oricum sunt prea mica ( 15 ani ). Si daca nu se putea abtine de ce nu mi-a spus de la inceput ce vrea! Dupa mi-a spus ca sunt isterica si bla bla bla... Mi-a spus ca daca ma razgandesc sa trec maine ( adica ieri ) pe la el! M-am dus dar nu ca sa ma culc cu el ci sa ii spun ca tin foarte mult la el, dar nu ma voi culca cu el sub nici o forma, iar daca mai face presiuni si incercari terminam relatia si atunci mi-a zis ca cum vreau, ca eu am ales! Dar cum era noapte a venit cu mine pana acasa desi i-am zis ca nu vreau, a zis ca nu vrea sa patesc ceva, ca lui ii pasa de mine, spre deosebire de mine! Azi dimineata am gasit un mesaj pe tel. de la el in care zicea ca ii pare rau, ca nu sa putut controla, si ca ma iubeste sincer si nu va putea sa ma uite si ca ma roaga sa ma intorc la el! Mi-a spus sa ne vedem azi la 9 seara la el si ca promite ca nu se va mai repeta, ca vrea doar sa fie cu mine, sa vorbim etc. Deci, mai merita sa fiu cu el? Avand in vedere ca a vrut sa se culce cu mine chiar daca eu i-am zis de la ineput ca nu? Mai merita? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Crisyy a răspuns:

E baiat e si normal ca vrea sa se culce cu tine, eu zic ca merita o sansa daca si-a dat seama de greseala lui. Sper ca te-am ajutat.
papa:*

21 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Relaţiile fără sex sunt fie relaţii strict de prietenie fie relaţii în care unul din parteneri SIGUR nu iubeşte (dacă nu se simte nici măcar atras de celălalt).
Tu sigur NU-L iubeşti şi mare prost e el că stă cu tine.
Eu te părăseam instant! Cum adică să mă pocneşti pentru că încert să fac ceva ce este NORMAL în orice relaţie de om sănătos?!
Şi tot tu te întrebi dacă mai merită o şansă? Fetiţă dragă, tu l-ai lovit! Dacă te lovea el pe tine, cum era?!
Şi-n plus, dacă tot te crezi aşa de mică şi nu vrei să-ţi începi viaţa sexuală (ceea ce pot înţelege - 16 ani e vârsta cea mai bună) atunci la ce îţi mai trebuie prieten?!
Lasă-l liber să meargă la alta care înţelege cu ce se mănâncă relaţiile căci DA, tu eşti o crizată, isterică, superficială şi care ai senzaţia că totul ţi se cuvine.
Află că fiziologia masculină nu este bătaia ta de joc!
Da, eşti mică pentru sex dar eşti şi imatură şi naivă pentru că îţi poţi închipui că poţi ţine un băiat lângă tine la nesfârşit inactiv din punct de vedere sexual, doar aşa, pentru că vrei tu!
Lumea nu se rezumă strict la ce vrei tu! Şi da, el ţine la tine, spre deosebire de tine, care în mod cert nu ţii la el.
Totală lipsă de respect pentru tine.
Pa!

| Razvan a răspuns:

Baiatul pare sa fi inteles lectia. Oricum evita situatiile in care esti doar tu cu el in camera. E bine ca iti dai seama ca ai o varsta destul de mica pentru a intretine relatii sexuale. Daca continua sa faca presiuni asupra ta, desparta-te de el

| thealchemist a răspuns:

Cred ca ai fost nerealista de la inceput. iar sa fii cu el nu stiu cum crezi tu ca ai fost in trecut cu el, fara sex. deci, doar prieteni? ideea ca trebuia sa-ti spuna de la inceput ca vrea sex e naiva, peste vreo 5 ani ai sa intelegi ca tu trebuie sa presupui de la inceput ca oricine care are o relatie cu tine vrea sex, pentru ca asta e ideea, nu-i asa? si de curiozitate, cit crezi tu ca poate rezista un baiat fara sa vrea sex mai ales daca are o prietena? din experienta mea vreo 15 minute dupa ce a facut deja sex.

| cornculapte a răspuns:

In primul rand, imi pare bine ca mai sunt fete la 15 ani care stiu sa zica STOP. In al doilea rand, cred ca mai merita o sansa. In cele din urma, oricine merita o a doua sansa, nu? S-a intamplat o data si e adevarat, e baiat, n-ai ce sa-i ceri. Plus ca, asa cum a zis si el, probabil i-a fost dor de tine si spera sa te fi razgandit in privinta sexului. Totusi, si-a cerut scuze, ti-a spus ca te iubeste, eu zic ca e ok. Nu poti sa-i dai in cap pentru ca a incercat, nu? Si va mai incerca, pentru ca va spera mereu sa te razgandesti, dar asta nu inseamna ca te va obliga sa o faci daca nu vei vrea sau ca nu te va astepta pana cand vei fi pregatita.

| niknip a răspuns:

Sfatul meu, mai lasa sa treaca o zi doua pana va intalniti. Poate asa va constientiza mai bine ca a gresit.Ai grija de tine!

| andrei a răspuns:

Ce ciudata e ziua de azi...

| myha a răspuns:

In sfarsit o fata care stie ce vrea si nu se lasa asa usoor!
Am citit o mie de porcarii pe site-ul asta ' am 14 ani.cred ca sunt pregatita sa imi incep viata sexuala. Voi ce credeti?' wtf?
El macar si-a cerut scuze si nu multi baieti o fac.
Merita. Daca intrece masura, fa-te respectata. Daca nu te faci respectata, atunci cine?

| Trinity a răspuns:

Eu zic ca mai merita o sansa se mai intampla chesti de genu la orice baiat daca u cand i-ai zis nu el a ter si nu a continuat inseamna ca a inteles totusi ceva chiar daca a vb mai urat si daca si-a cerut si scuze zic ca merita a 2 a sansa dar nu eu sau ceilalnti luam cea mai buna decizie si doat inima ta iti poate zice daca mai merita sau nu.

| Paywa a răspuns:

Habar n-am ce sa-ti raspund.

| Elenna_4537 a răspuns:

Eu zic sa-i mai dai o sansa. S`a intamplat odata. Fiecare om face greseli. Eu zic ca el chiar tine la tine si sa-i mai dai o sansa. Dar daca mai incearca inca o data desparte`te de el.winking

| Buttercup30 a răspuns:

Eu zic ca mai merita, pentru ca asa sunt baietii.Si nu a exagerat rau. Dar ai grija totusi!

| Abcfunny a răspuns:

Buna!
Baieti sunt putin perversi... este normal sa vrea sa se culce cu tine. vrea doar o aventura sti cum se zice"se culca cu tine, iar apoi iti da cu "sutul" in fund" pentru ca si-a atins scopul

| IceCream22 a răspuns:

Eu cred ca a fost o scapare de-a lui.stii ca baietii nu pot rezista atat de mult sa nu aiba contacte sexuale, asa ca ar trebui sa-l intelegi. Ceea ce a facut n-a fost bine, ca tu i-ai zis ca nu-ti doresti asta de varsta asta ( si mi se pare intelept, nu e o varsta potrivitawinking ) Si daca ti-a spus ca-i pare rau si ca te iubeste, merita sa-i dai o sansa, vezi cum se comporta, iar daca mai are si alte abateri (ii spui asta) nu-i vei mai da nicio sansa!
Ai grija cand te duci sa-l vezi, sa nu incerce altceva, ia o prietena, dar sa nu stea cu voi, vezi Tu! :*
Oricum multa bafta!

| MisteriousMan a răspuns:

Buna pai eu zic ca nu mai merita eu cred ca e obsedat de corpul si frumusetea ta asta e parerea mea dar tu trebuie sa faci ce simti succes!

| TooxykBarbiiiie a răspuns:

Uitat`e la mine si Alex. Suntem impreuna binemersi si fara sex. Desi si el a fost al fel. Explica`i ac te av pierde daca e tot la fel de " Distrus ". Eu asa i-am spus lui Alex si nici vorba de de discutii despre inceprea vietii sexuale. Daramite incercari laughing. A fost si la mine acasa si a dormit la mine, fara sa se intample nimic. Trebuie sa il faci sa inteleaga ca nu esti o marioneta creata pentru sex. Take Care.; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna`!:* Pai el cati ani are? Da, mai da`i o sansa.Si vezi daca reactioneza la fel, despartiti-va.

P. S:Felicitari ai reactionat exemplarbig grin la 'presiunile' lui si felicitari pentru ca ai 15 ani si esti si inca vrei sa fi virgina:*Bravo`!big grin

| DrOgAt_1508 a răspuns:

Uite ce zic eu e mai bine sa fi foarte pregatita atunci cand vrei sa o incepi iar varsta recomandata de medici e de 17 ani iar de parinti 18

| miamiha a răspuns:

Cati ani are el?

| miamiha a răspuns:

Cati ani are el?

| Paula13 a răspuns:

Dai totusi o sansa, pana la urma e baiat nici un baiat nu se poate controla daca vede o fata frumoasa.

| deeadoll95 a răspuns:

Eu zic ca merita o sansa. e normal sa nu se fi putut controla pentru ca e baiat. si din cand in cand mai au "scapari". ce pierzi daca ii acorzi o sansa? daca nu vrei sa te culci cu el nu o faci. acorda-i o sansawinking