| ooolifeoolol a întrebat:

Acum cateva nopti m-am trezit din somn cu prietena traganduma de umar spunand nu stiu ce si plangand.Eu m-am pus inapoi la somn si i-am spus sa se culce. Dimineata a inceput sa ma evite,iar ieri a inceput sa devina isterica,ca ea are problemele ei,cu familia,si eu nu o sustin, ma rog...Eu sint insomniac si nu imi place sa fiu deranjat din somn, ea stie asta.De fapt de multe ori adorm cu ea facandu-mi masaj. Oricum ieri s-a despartit de mine si a plecat la ea acasa,asta dupa o cearta de juma de ora cu reprosuri si altele... Acum ma intreb daca merita sa-mi irosesc energia incercand sa o impac, sau sa-mi vad de ale mele.Imi pare mie sau a cam exagerat?

Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

E o fata care are nevoie neaparat de sustinere emotionala si daca nu esti in stare de asta, spune-i. Daca tii la ea si o iubesti, si crezi ca esti capabil sa o accepti si sa ii intelegi toate aceste probleme du-te repede si impaca-te cu ea.
Are nevoie foarte mult de cineva alaturi. Dar orice ar fi, daca o mai iubesti sau nu, te rog sa porti o discutie cu ea pentru ca ea in momentul asta a raman putin in ceata si si-ar dori sa vorbesti cu ea. Daca nu mai esti capabil sa o accepti cu toate toanele ei, spune-i exact asta, ca iti pare rau dar nu mai esti in stare de asa ceva. Pentru ca ii trebuie neaparat suport moral! Si are nevoie de o discutie din asta.
Si daca o iubesti, ti-am zis, vorbeste-i.
Spune-i tot ce simti dar fii atent si ai grija. Chiar are niste probleme care mie imi sunt foarte cunoscute. Nu o face sa sufere mai mult decat a suferit deja.
Nu a exagerat, dar asta ii e firea, si asa e ea. Trebuie sa isi gaseasca un partener care sa o accepte si sa o inteleaga, si mai ales sa o sprijine asa cum e. Daca nu esti tu acela, spune-i. Urgent.
Numai bine!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai vorbit in somn. Daca tii la ea, eu zic ca merita efortul.

| ReiVaN a răspuns:

Adica ea plange si tu te culci? si dupa asta tot ea are probleme?

| Felys a răspuns:

Adica ea iti face masaj sa poti sa dormi dar tu cand ea are o problema nu poti sa ii fi alaturi, are si dreptate fata sa se supere

| xanderblackx a răspuns:

Evident ai exagerat. iar mai apoi daca intr-adevar o iubeai, o ascultai indiferent de ce probleme ai cu somnul. ea probabil a vrut ca persoana de langa ea s-o asculte dar s-a cam lovit de un zid. ideea este ca dupa cate se observa, nu o iubesti foarte mult, sau nu o mai iubesti, intre voi fiind doar obisnuinta. daca o iubeai nu mai mai reproduceai fraza: "Acum ma intreb daca merita sa-mi irosesc energia incercand sa o impac, sau sa-mi vad de ale mele"... numai bine

| ooolifeoolol explică (pentru xanderblackx):

Nu e obisnuinta ca suntem impreuna doar de cateva luni.E cam frustrant, poate si din cauza diferentei de varsta, eu 23, ea17.Ideea e ca ea e cam ciudata, stam si radem amandoi de ceva, cand dintr-o data incepe sa planga asa din senin, se duce in baie si vine dupa vreo cateva minute iar tot zambind.E cam frustrant schimbarile astea de stare de spirit pe care le are, nu-i vorba de iubire...

| Loredana96 a răspuns (pentru ooolifeoolol):

Daca ea din senin plinge e evident ca are probleme serioase.Sufera mult dintr-o anumita cauza si are nevoie de un sprijin.Incearca sa o consolezi si vezi care e cauza.

| EddiWeed a răspuns:

Nu are nici un rost sa traiesti langa o isterica, noaptea a gasit sa iti spuna problemele, pana atunci ce a facut? las'o in lumea ei de femeie

| thefighter1 a răspuns:

Cred ca ai vorbit in somn laughing) ai dat de dracu daca esti cu musca pe caciula

| MadyHas a răspuns:

Merita.Daca o iubesti incerci sa o impaci, iar tu trebuia sa o asculti din moment ce ai vazut ca s-a trezit plangand.Nu e corect din partea ta sa nu o bagi in seama in asemenea momente. Puteai sa te pui inapoi la somn dupa ce o ascultai si o linisteai. Urat din partea ta

| ANDREIAd a răspuns:

Eu in locul ei nici nu te-as ierta. tu trebuie sa fi mereu langa ea. are si ea problemele ei si poate atunci a simtit nevoia sa-ti spuna ceva anume iar tu ai lasat-o plangand si te-ai pus la somn. eu imi faceam bagajele chiar din seara aialaughing

| CristinaBekka a răspuns:

Danse te iubeste. poate s-a despartit de tine din cauza ignorantei tale fata de ea in acea noapte. Poate avea ceva urgent de facut. Chiar daca esti insomniac totusi....Cand vin hotii si iti sparg casa esti insomniac? Ma rog.Incearca sa te impaci cu ea. Daca nu vrei "sa iti irosesti energia" impacandu-va..inseamna ca nu ai iubit-o niciodata.

| Cocolinooo87 a răspuns:

Normal.Doar te iubeste mai si stie ca doar la tine poate sa ceara ajutor.pe tine se baza si ai dezamagat-o. Cere-i scuze!