| Cami_5623 a întrebat:

am o mare problema cu mama iubitului meu. Pana acum nu eram sigura ca ii sunt antipatica dar dupa ce mi-a facut ultima faza m-am lamurit.
De fiecare data cand ma duc la el si e si ea prin preajma sunt tacuta si nu vorbesc cu ea doar daca ma intreaba ceva...nu vreau sa o deranjez. Tipa la el de fiecare data pentru orice nimic. Si ultima data a avut impresia ca nu il las eu sa plece undeva si a facut o criza de nervi si m-a bufnit plansu. El spune sa nu ma atac ca e nebuna. Dar eu stiu ca e mama lui si tine la ea. Parinti ii spunt despartiti si cred ca si asta e cauza...chiar daca a trecut ceva timp de atunci. Imi e frica sa nu ne desparta. Cum sa fac sa ma inteleg cu ea?

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pui mana pe o teava de 1m lungime si ii dai in cap de fiecare data cand nu iti convine ceva la eawinking sau macar bate-o sau fa ceva, enerveaz-o, zii asa: Tu te comporti asa cu mine fiindca iti este ciuda ca tu nu ai avut o casnicie fericita si te temi a fiul tau o sa aiba una. laughing asta ar trebui sa ii inchida gura un timp sau macar sa o supere, mult succes.

| yngerash_4642 a răspuns:

Pai...asa cum e si proverbul SOACRA, SOACRA POAMA ACRA...incearca sa discuti cu ea. Explica-i ca voi 2 va iubiti si nimic nu va poate desparti.Incearca sa ii arati ca tu totusi esti o fata intelegatoare si intelegi de vorba buna nu neaparat sa zbiere. Ajut-o si tu pe la treburi si orice ti-ar spune raspunde cu mult calm si din inima. funda?:X

| ໓iჯყ a răspuns:

Hmm...poate ca nu tu esti principalul vinovat pentru starea de nervozitate pe care o are mama iubitului tau. Ar trebui sa eviti pe cat posibil sa te mai duci pe acolo. Cat despre relatia cu iubitul tau, arata-i cat de mult il iubesti si vorbeste cu el despre temerile tale. Sunt sigura ca nu poate fi chiar atat de rau daca intr-adevar va iubiti! Bafta! Have a nice day!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! N-ai s-o schimbi tu! Întâlneşte-te cu el în altă parte şi du-te cât mai rar acasă la el sau du-te când nu e ea acasă. Îţi spun aşa, la modul general. Contează mult în această ecuaţie şi câţi ani ai tu şi iubitul tău, ce ocupaţie aveţi, ce sunt părinţii tăi etc. Pentru mama lui, astea contează mult.
Dacă vrei o ocupaţie plăcută şi folositoare, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

| DeyuDeea a răspuns:

Buna!
Cred ca mama lui se simnte singura si nu vrea sa il piarda e un sentiment des intalnit in relatii.
Incearca sa fii puternica si sa deschizi discutii placute cu ea (nu uita de varsta ei deci ea va avea opinii total diferite)
Daca va iubiti mult nu lasa asta sa intervina intre voi, nu uita ca foarte multe persoane are probleme cu mama cu iubitei/iubitului.nu esti singura dar nu inseamna ca trebuie sa fii unul dintre ei.
Spune-i ca tii la el si vrei sa te intelegi cu ea.Deschidete si spune-i ce simti dar sa nu pui toate cartile pe masa! Gandeste limpede si fii tu insuti! Nu uita sa ii spui iubitului ce simti discuta cu el! Bafta!

| Cami_5623 explică:

Avem 18 ani.

| cristinagrig a răspuns:

Si eu am fost tot intr-o situatie de genul. La un momendat ii interziceau sa mai vorbeasca cu mine, din cauza ca ne disperam cu telefoanele si mesajele. Dar el nu le-a dat importanta lor si am continuat relatia. Eu am incercat sa evit orice legatura cu ei, si totul a mers bine. Probabil masa sa se simte singura.si "nu vrea sa-l piarda". O sa si de a seama ca a gresit. Pup, si mult succes cu mama soacra.