| lorena_7881 a întrebat:

am o mica problema: am o colega care este o mincinoasa si o prefacuta si o ipocrita si crede ca le stie pe toate si as vrea sa ii spun toate astea, dar nu stiu cum. Deci, ce credeti? va multumesc big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, de'as fi in locul tau, as bate-o, si in timp ce o iau de par i'as zice: "esti o ***** mincinoasa ipocrita, care pe deasupra e si ipocrita" laughingdaaaar.nu.trebuie sa aiba un punct slab, si sa o faci numai din vorbe si din inteligenta...si asa ii poti dovedi ca nu le stie pe toate. uite, sau cere ajutorul unor bune prietene care nici ele nu o plac...vei reusi, trebuie sa ai incredere in tinewinkingeu una iti tin pumnii!
pup.ai grija de tine! oana

13 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui nimic. Poate ti se pare, poate si ea observa la tine aceleasi defecte, dar are eleganta sa nu-ti spuna, sa nu-ti reproseze.In lume se convietuieste cu diplomatie.Nu da sfaturi daca nu-ti sunt cerute.

| Gizăz a răspuns:

Dacă o vezi aşa cum de-o numeşti prietenă? Să dea dracu' dacă nu mi-e scârbă de relaţiile dintre femei. Sunteţi de-o răutatate şi-o invidie enervantă.

| Turquoise a răspuns:

Mdalaughing vesnicele probleme.
ii spui pur si simplu in fata sau o tratezi cu indiferenta rolling eyes

| Cristary a răspuns:

Pai. Nu trebuie neaparat sa-i spui. Las-o ca pe ea. Nici tu nu esti perfecta, nimeni nu este perfect. Nu trebuie sa te lasi purtata de nervi, faci mai bine daca te abtii, si-ti stapanesti resentimentele fata de ea. O sa invete si ea, cand va mai creste, ca nu e bine sa fii asa. Pana atunci, "cine se stapaneste pe sine, devine stapanul celorlati". N-o sa te omoare acum. Oricum, indiferenta este cea mai buna arma, si daca te deranjeaza incearca sa nu fii nici ranchinoasa, dar nici sa o lasi sa te calce in picioare. Raspunde-i cu replici seci, gen:"mda, bine","asa o fi","aha","da, sigur". Sau:"Dar nu inteleg, care este treaba ta?/problema ta?" "Nu este treaba tastraight face" "Consider ca acest lucru nu te priveste". Raspunde-i raului cu bine! Pup si sper ca ti-am fost de folos!

| anotherchild a răspuns:

In aceste cazuri. I-o spui in fata.
Am intalnit si eu cazuri de acest gen. deci pur si simplu nu se mai oprea. si erau niste minciuni care nu erau credibile decat pentru. un copil de cl. a IIa. Si pana la urma i-am zis-o in fata si s-a mai domolit. dar tot mai spune minciunu \ e adevarat. mai rar.
Dar sunt unii oameni. care nu se pot lasa de acest `job`. - asa sunt ei - asa se obisnuiesc si nu reusesc sa se mai dezobisnueasca. Parerea mea e ca ar trebui sa ii spui in fata! Fara sa ocolesti.

| MadQueen a răspuns:

Eu as lasa-o in pace.
Dar daca ar veni inca o data cu toate fitele si ar veni sa vorbeasca cu mine ca, cu o carpa sti ce as face?
As lua-o de gat, i-as spune tot! absolut tot ce ma dispera la ea si dupa as mai scutura-o un pic asa ca sa tina minte laughing
Vorbesc foarte serios! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune nu te abtine si eu am avut o colega care se purta tot asa si i-am spus in fata toate aceste lucruri ...de atunci nu se mai poara asa da si cand o face asa tip la ea nu numai eu ci toti colegi.baftatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)mmda am spus de 2x ipocrita.cred a prea mi-am intrat in pers. sper ca ai inteles ce am vrut sa spunbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e colega las-o ca e vacantalaughingeu zic ca mai bine nu i-ai mai acorda atata atentie si sa vezi ce functioneaza pentru ca o sa zica ca nu iti pasa de ea.stii ca indiferenta e cea mai puternca arma? incearca si o sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si ea are in tine, nu tocmai o prietena, avand in vedere postarea ta.deci va meritati reciproc.doar nu vrei sa spui ca ea e rea si tu esti buna?

| Gabitsza a răspuns:

Pff.am avut si eu colege d'astea dar nu le bagam in seama.
păi asteapta sa te enerveze odata sau sa se ia de tine si spune'i atunci ca ai mai multi nervi
Sau daca nu se ia de tine ea du-te tu si spune-i direct ca doar nu ti-e frica de ea laughing
spune'i sa nu se mai creada asa importanta ca nu e...si tot ce ai zis si aiciwinking
t pup si bafta happy

| larysukx a răspuns:

Sa stii ca si eu am avut o colega dar norocul meu ca m-am mutat de la scoala.laughingpana atunci numa eu nu o suportam. dar inainte sa ma mut. i le-am spus in fata.si de atunci si-a dat toata lumea seama de ea. nu mai are nici un prieten.ma bucur pentru cei care ii erau prieteni.ca au scapat de o.prefacuta...spunei in fata...sa te lase in pace.nu-ti fie teama de ce o sa zica lumea. o sa isi deie seama si eilaughing.

| alysk84ever14_6997 a răspuns:

.:O:O... god!

eu am aceeashi problemabig grin dar sicer incearca sa nu mai petreci asa mult timp cu ea

Pur si simplu vb cu ea da (foloseshte-te de ea)! Nu iti spun in sens rau dar stiu cum e:big grin

Sau cand te mai enerveaza odata spuneile toate in fata chiar frumos daca se poate si spune-i ca sa inceteze sau nu mai vb cu ea fiindca nu iti place comportamentul ei>big grin