| 12345alexandra a întrebat:

Hei TPU :*
Am si eu o mica mare problema.
Am 15 ani jumate..si am un prieten de vreo 3 saptamani..si el are 20. faza e..ca mama nu prea ma lasa sa am prieten..si el nu intelege de ce ma tot ascund..as vrea sa ii spun ceva.dar daca ii spun ca nu ma lasa mama, ma va crede o ipocrita..si poate chiar se va despartii de mine.ce as putea sa'i spun?
Fara jigniri sau etc!
Mersi

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i ca esti un copil si ca trebuie sa te comporti ca atare, ca respecti regulile impuse de parintii tai si sunt convinsa ca te va intelege. Nu va crede ca esti ipocrita, ci ca esti un copil normal care-si respecta parintii si nu-i minte niciodata. daca este de acord sa fii cu el fara stirea parintilor tai, inseamna ca e ceva in neregula cu el si ca ar trebui sa te feresti de el.

| Zenithf a răspuns:

Esti la o varsta "periculoasa", asa ca o inteleg pe mama ta. Si daca el nu intelege asta, atunci mai bine lipsa.

| klaws007 a răspuns:

Te invat sa faci altceva. daca are bani profita de el la maxim si fa odata dragoste cu el si pe urma ii faci plangere la politie daca nu iti da bani multi.

| Purec a răspuns:

Mama ta este o persoana inteligenta. Dupa cum se vede, nu stii sa iti alegi iubitul, tipul ala nu e de tine, este prea mare, deci mama ta are dreptate sa iti interzica sa ai un iubit. Ma mir ca nu stai cu unul de 30 de ani happy

| Minks a răspuns:

Si apoi deveniti subiecte de stirile de la ora 5, gravide la 16 ani.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Eu as face-o sa inteleaga ca nu e iubit (in adevaratul sens al cuvantului: sex, intalniri dese, lasatul invataturii pentru el, etc.). Fa-o sa inteleaga ca este doar un prieten cu care sa iti petreci timpul liber, sau care sa iti spuna o vorba dulce. Mamei tale ii este frica ca se va ajunge la alte chestii daca incepi sa fii intr-o relatie (plus cu un baiat mai mare). Eu am o relatie de 2 ani jumate cu un baiat de 20 de ani ( am 16) si stie ca suntem prieteni (friends). Daca va sarutati, nu are nimic, nu ramai gravida din asta. Dar asta e important, sa nu inteleaga gresit.

| neutrino a răspuns:

Tu nu poti fi prietena lui. El te va pacali si tu vei plange ca nu ai avut noroc. Acesta-i jocul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu va înţelege o chestiune atât de minoră,nu are rost să te complici mai tare. Dacă ţine la tine,te va înţelege, sprijini, până când mama ta va accepta relaţia voastră.Dar ca să accepte acest lucru, trebuie să-l prezinţi.Să vadă ce fel de persoană este, dacă te merită şi alte lucruri.
Ai încredere în tine.
O zi frumoasă şi curaj.

| Q69 a răspuns:

Indicat este ca el sa nu stea in preajma fetelor sub 18 ani!

| MegaProXtreMm a răspuns:

Mai el are 20 deci prctic e barbatstraight face..Plus ca mai esti si minora ce naiba.El la varsta asta nu vrea sarutari si vorbe dulci.El vrea mult mai mult si trebuie sa fii orb sa nu vezi asta..Scuza-ma daca-ti zic dar acesta e pedofil daca se atinge de fete mai mici de 18 aniwinking..Parerea mea e sa gasesti pe cineva de varsta tabig grin

| bluevibess a răspuns:

Tipic.TU ai 15 ani iar el 20?!?!?! Mama ta face un lucru foarte bun ca nu te lasa sa ai prieten, cel putin nu unul de 20 de ani sa fim seriosi.Nu te lua dupa toate panaramele din ziua de azi....sunt destule...ai grija de tine

| semnes a răspuns:

Estimare panarama laughing daca esti cu unu de 20 fa-ti altu de 16 juma 17 cuminte cu bunele maniere baiat de treaba si sa vezi ca te lasa iti zic eu sunt baiat am 17 ani si stiu

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru semnes):

Nu cred ca era nevoie de autocaracterizarea ta, pe bune.

| semnes a răspuns:

Hei ma Scuzi ca am zis asa sad Sory nici nu stiu cand am scris raspunsul ala! Iarta-ma!