| LoveMeForMe a întrebat:

Am o mica problema care imi cam sacaie capsorul.
Este un baiat. Un bun prieten. Cred ca ma place. Dar eu nu il plac pe el. El devine putin cam insistent si bate apropouri e cam disperat [fara gluma] dupa mine. El e genul de baiat care zice unei fete direct daca ii place sau nu dar eu chiar nu il plac. Nu simt nimic! Nada! Nothing!
Nu vreau sa il ranesc si dupa sa nu mai vorbeasca cu mine nu stiu cum sa il fac sa se opreasca cu apropourile lui ma deranjeaza intr-un fel.
Multumesc :3

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ei, de-ar scrie asta pe fruntea ta, ce usor ar fi. Dar cum nu scrie, trebuie sa-i spui. Ranesti? Mai mult il ranesti cata vreme nu ii spui si-l lasi sa-si faca sperante desarte.

| irina20 a răspuns:

Spune-i ca nu il placi in sensul ala, ca vrei sa fiti doar prieteni si ca speri ca refuzul tau nu va schimba situatia intre voi.

| BiuL a răspuns:

Stai putin, ca nu am inteles, pana la urma bate apropouri sau zice direct unei fete ca o place? E o diferenta. Daca bate doar asa apropuri probabil glumeste si atunci glumeste si tu cu el dar in sensul ca nu te-ar interesa sau poti exagereaza sa faci si tu glume gen ca il place tare mult si atunci probabil va da inapoi. Daca iti zice in fata ba te plac, din respect pentru sinceritatea lui ar putea fi si tu sincera. Sa ii spui ca il consideri o persoana foarte ok dar tu il vezi pur si simplu ca un prieten si ca niciodata nu l-ai vazut altfel si ca ti se pare ciudat ca el a dezvoltat astfel de sentimente pentru tine, dar ca tu chiar il apreciezi ca om si ai fi recunoscatoare daca ati ramane amici.

| LoveMeForMe explică (pentru BiuL):

Pe mine m-a mai placut. Si de asta zic pentru ca e disperat dupa atentie. Suntem doar prieteni [sau asa cred eu] el poate ma considera mai mult decat o prietena. Am uitat sa specific chestia asta, scuza-ma.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Daca sunteti asa de buni prieteni, trebuie doar sa discutati in fata si sa-i explici tot ce simti tu! Daca nu merge, si e disperat dupa tine spune-i ca ai prieten!

| MetalHead04 a răspuns:

Explica-i ca nu vrei si de ce nu vreilaughing si motiv! o sa ceara si motiv, daca nu inceteaza, ignora-l putin timp, mergethinking

| LoveMeForMe explică (pentru MetalHead04):

Merge, stiu ca merge dar dupa ce incep sa vorbesc din nou cu el, va face la fel.

| violetamarcu a răspuns:

Pentru inceput ai putea sa iti analizezi comportamentul sa vezi daca nu cumva ai incurajat putin apropierea lui fata de tine. Daca vei constata ceva, e cazul sa iti revizuiesti atitudinea fata de el. Oricum, decat sa il tii ancorat de tine, stiind ca nu va avea nicio sansa, mai bine ai fii sincera cu el. Scoate-i in evidenta calitatile, dar fa-l sa inteleaga ca nu este persoana potrivita pentru tine.

| Alina20100 a răspuns:

Nu te grabi poate o sa-l iubesti.

| LoveMeForMe explică (pentru Alina20100):

Nu, sincer nu as putea faceo.

| Missyy a răspuns:

Spune-i ca ai prieten, poate mergewinking

| LoveMeForMe explică (pentru Missyy):

O sa incerc laughing Sper sa ma creada.

| Maria_Stetco_1991 a răspuns:

Spune-i verde in fata ca tu nu vrei nimic mai mult decat o relatie de prietenie...Nimic mai mult!