| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat care m-a ajutat foarte mult cu fostul prieten, ma place. Dar pe mine nu ma atrage chiar deloc. Mi-a spus si in fata ca ma place. Ce sa ii spun sa nu il ranesc, ca eu chiar nu sunt genul de a ranii oamenii.
p. s. NIMIC nu ma atrage la el

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Spune-i ca tu nu il poti vedea decat ca pe un prieten, ca ti la el enorm de mult si ca ii esti recunoscatoare pentru ce a facut pentru tine, dar nu poti avea o relatie mai intima cu el pentru ca nu vrei sa se strice toate intre voi!
Spune-i ca nu esti pregatita pentru o noua relatie, si ca nu vrei sa incepi o relatie cu el, si sa il faci sa sufere mai tarziu din cauza ca nu exista iubire!
Daca baiatul e cat de cat cu capul pe umeri o sa inteleaga si o sa fiti prieteni in continuare!
Si daca nu te atrage nu ii da nici o sansa pentru ca nu o sa fiti fericiti!

| spiniii a răspuns:

Spune-i ca tu nu-l placi si ca nu vrei sa strici relatia de prietenie dintre voi doi, ca sti cat de mult te-a ajutat[daca te-a ajutat asa mult] si ca ii esti recunoscatoare pentru asta.si apoi daca o sa-ti zica sa-i dai o sansa sau etc spune-i ca nu poti sa fi cu el si gata.ca nu ti la el asa cum s-ar fi asteptat el sa o faci si ca ti la el, dar doar ca la un prieten/frate.bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice i-ai spune tot o sa il ranesti.Important e sa iti alegi cuvintele cu grija, ca sa il afecteze cat mai putin.

| Mihailasdf a răspuns:

Sa ma simt?
ce faci clauasdf?big grin