| anonim_4396 a întrebat:

am o problema...am impresia ca prietenele mele cele mai bune imi ascund ceva! Eu am fost prima data prietena doar cu una dintre ele si ne-am spus foarte multe secrete. Dar acum nu stiu ce sa mai cred! Tot timpul trebuie sa fie ceva care mie sa nu imi spuna. Vreau sa imi ziceti si mie cateva pareri sau sfaturi. Dau fundita la o parere sau un sfat care o sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| EaaRux a răspuns:

Iti zic ceva din proprie experienta : prietenia dintre 2 fete nu poate sa reziste o vesnicie... dacat in anumite cazuri... Sfatul meu : imprieteneste-te cu un baiatlaughing

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Tb sa faci multe compromisuri adica daca prietenele tale sunt foarte populare incearca sa te apropi de ele daca nu lasale impace.Am avut si eu asemenea prietene si chiar am crezut ca pot avea incredere in ele dar tb sa le dai tu lovitura de gratie inainete sa ti-o dea ele tie.

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Vrei sa spui ca aveai o Bf careia ii puteai spune orice, iar apoi ea si-a gasit o alta prietena si a devenit mai secretoasa cu tine. Daca da, e normal pentru ca acum are pe altcineva caruia sa i se destainuiasca si pur si simplu nu mai simte nevoia sa vina la tine...Incearca sa petreceti doar voi 2 mai mult timp impreuna.

| TheWho a răspuns:

Eu zic sa te apropii mai mult de ele sa vezi ce se intampla.NU judeca sau spune mai departe o chestie pe care o crezi tu dar nu esti 100% sigura! Ca sa vezi daca ele te tradeaza spune'i uneia din ele un secret si rog'o sa nu zica altcuiva si o sa vezi daca iti e prietena sau nu. Daca spune...nu o mai poti eticheta, prietena'

Mult Succesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spunele ca le zici alt secret in schimb. daca nu merge gaseste-ti alte amice bune. cere ajutorul unui pasrinte sau chiar profesor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu mai spui totul celei mai bune prietene fiindca nu exista asa ceva. te barfesc acum, despre cum ti-a luat prietenul si tu habar nu ai.fii mai secretoasa, ca-ti va folosi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am cam saturat de cele care considera ca prin secrete se cladeste o prieteniewinking.
Esti asa de sigura ca-ti ascund ceva? De cand sunteti prietene, de o saptamana? Daca sunt mai secretoasa fata de tine, desi acum ceva timp va spuneati totul, probabil au impresia ca le-ai tradat cu ceva. Esti sigura ca nu te-au exclus, fara sa stii, din prietenia care ati avut-o?
Mai usor cu secretele si fii mai discreta!

| dyan a răspuns:

Aaaaaaaa