| RachelCrow a întrebat:

Am o problema, asa ca de craciun. Prietenul meu m-a invitat acasa la el de craciun, acolo e tatal, mama, cele doua surori mai mari si cele doua surori mai mici.Stiind ca ziua mamei lui este a doua zi de craciun, ce ar trebui sa ii iau, dar tatalul sau surorilor lui, cam ce ar trebui sa ii iau? Ajutor!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu ai un buget foarte mare sa iei cate un cadou pentru fiecare, cred ca cel mai usor te-ai scoate cu o sticla de vin, o cutie/doua de bomboane si un buchet de flori pentru mama.

| RachelCrow explică (pentru OoBunnyoO):

Este normal sa dai flori mamei lui?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RachelCrow):

Da, bineinteles. Inainte de a fi mama prietenului tau este femeie, deci este perfect normal sa ii dai un buchet de flori.

| RachelCrow explică (pentru OoBunnyoO):

Multumesc :*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la cele 2 surori mai mici, ceva, o papusa, o mingiuta, o jucarie big grin. La tatal lui un bax de bere, sau o minge de fotbal ceva, la mama lui un set cu parfum, sau ceva dragut, asa mai femeiesc, cum ar fi o ciocolata, o bratara, un colier, etc. Celor 2 surori mai mari, daca sunt adolescente (intre 10 - 15 ani) iti propun sa le iei ceva gen o ciocolata, sau o bratara / un parfum, iar daca sunt de 15-20 de ani, ceva care sa le ajute la invatat happy De exemplu un glob pamantesc cu niste carticele cu intrebari, si niste indicii, sau ceva de genul happy

Sper sa te fi ajutat cumva big grin happy Sarbatori fericite! La fel si pentru familia ta, prietenii tai si familile lui happy Bafta!

| Johanna7 a răspuns:

Esti sigura ca dispui de o suma mare de bani? Poate ca ar trebui sa le iei ceva simbolic; poate fi chiar si pentru intreaga familie. Daca are surori mai mici..ar merge ciocolata! big grin Sau le poti da felicitari sau lumanarele parfumate. Zic ca pentru 7 persoane (pentru ca presupun ca ii iei si prietenului ceva) e cam costisitor sa iei fiecaruia cate ceva. Tu alegi!winking