| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu mama mea.vine mereu de la lucru la 8 seara si eu tip la ea si plang ca nu are timp de mine iar ea nici nu mabaga in seama am o problema si i dragoste la scoala ma simt foarte singura si parasita nu stiu ce sa mai fac ma simt oribil siplang destul de des

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Gasesti un confident de nadejde dar si sfaturi utile la telefonul copilului :http://www.telefonulcopilului.ro/drepturile-tale?id=16

| cuvant a răspuns:

Buna,
In primul rand problema e la tine si apoi atitudinea mamei e normala ca te evita ca stie ca vei striga si vei avea crize.
Ce ar fi ca intr-una din zi sa faci tot la ce mama ta nu se asteapta: curatenie, sa pregatesti cina, si sa-i cumperi o floare. Atunci poti sa-i zici hai sa stam sa mancam impreuna si e foarte probabil sa te asculte.
In rest trebuie sa stii ca mama ta lucreaza foarte mult si in primul rand pentru a putea sa te intretina si incearca sa apreciezi asta si sa o intelegi cand intr-o seara vine si se pune sa doarma

| onasis1961 a răspuns:

La cei 12 ani ai tăi, nu ai impresia că eşti prea pretenţioasă! Părinţii sunt despărţiţi? Încearcă să fii sociabilă, s-o înţelegi, s-o ajuţi pe mama ta, nu să ţipi! Ce vină are ia că ţi-a dat papucii iubitul, că nu te înţeleg colegii! Vezi că tu ai o deviaţie de comportament! Încearcă să te schimbi, că de nu e de rău! Vei rămâne singură pe viaţă, toată lumea o să te evite!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuvant, Crezi ca ia mai are timp sa cumpere flori sa facă cina?(Nu suntem în desene animate e viata reala)

Recomand sa nu mai tipi la mama ta, pentru ca ia muncește și se chinuie pentru tine sa ai o viata cat mai buna și fără lipsuri(chiar dacă ia mai lipsește din viata ta, o face pentru tine)
Totuși cred ca ar trebuie sa angajeze o bona mama ta, Eu nu mi-as lasă fiica singura acasă atâta timp.

Ai grija, Sa nu faci prostituare cat timp ești singura acasă. Ca ai putea regreta amarnic.

| Be3bitza a răspuns:

Poate mai demult erai mai retrasa, iar acum poate ai facut o schimbare si incepi sa iti dai seama ca nu prea ai pe nimeni in jurul tau ori cum nu e nici o problema in asta incepand de azi poti face o mica schimbare :poti fi mai prietenoasa, glumeata, si linistita cu cei din jurul tau si iti promit ca cineva tot va veni sa iti fie aproape, nu trebuie sa gandesti sau sa fi suparata ca nu ai pe nimeni tu trebuie sa mergi mai departe si sa fi mereu fericita.Iar problema cu mama ta nu trebuie sa tipi la ea ca daca tipi nu rezolvi nimic ii si ea obosita dar sa vezi ca 2 minute o sa isi faca timp si pentru tine mai ales daca o asculti si nu mai ridici tonu la ea e mama ta si nu e frumospuppy dog eyes respecto si te va respecta o doare si pe ea ca mama si nu e asa usor trebuie sa intelegi si sa nu te superi :* bafta >big grin

| KeNNz0r a răspuns:

Din ce-am citit este o poveste foarte trista. Mama ta poate o avea prea multe treburi si cand vi de la 8 seara cred ca vi foarte obosit. Eu ti-as sugera sa socializezi cat mai mult si sa petreci mai mult timp cu prieteni. Nu trebuie sa plangi... Trebuie sa fii cat mai tare. Sigur mama ta o sa aiba timp de tine. happy. Sper ca te-am ajutat.