| Zuzatah a întrebat:

Am o problema cu mama! Nu ma inteleg deloc cu ea, nu ma ascultat niciodata.Cand vreau sa ii zic ceva tipa la mine, si tata nu poate sa ii faca nimic deoarece este in strainatate si stie de situatia mea cu mama. Cand am fost in oras mi-am luat niste blugi cu turu lasat care se poarte acum si zice sa ii ridic mai sus ca sunt vagaboanta. M-a facut jigodie, adica daca vorbesc cu ea frumos nu am cu cine vorbii ca nu ma intelege sunt un strain pentru ea, imi e asa greu si cateodata zic ca nu vreau sa o mai vad niciodata. Nu e ca celelalte mame, am 14 ani si nici la scoala nu pot invata din cauza ei. Mi-a ascuns si lucrurile mele, ma inchis si in baie fara motiv, si daca vine tata acasa nu se intelege deloc, chestia e ca am si eu o varsta si vreau sa fiu fericita ca orice copil, dar daca nu ma pot intelege cu mama, cateodata vreau sa fug de acasa fiindca nu o mai suport, Intrebarea este: Cum as putea sa ma comport cu mama? Cand ii vorbesc frumos nu ma intelege si nu ma inteles niciodata eu o ignor. Cateodata ma duc undeva unde sunt singura si plang! Am suportat-o tot timpul dar pana la o anumita limita! Nu mai pot :-( Ms! sad

Răspuns Câştigător
| anabelisa a răspuns:

Ai fi bine sa va lasati voi aerele acestea de omani maturi si trecuti prin viata, deoarece numai o persoana care a trecut prin asa ceva poate sa inteleaga ce insemna sa fi schilodit psihic!

10 răspunsuri:
| ghinionistul112 a răspuns:

Buna draguta! Catalin ma numesc si vreau sa te sfatuiesc asa cum trebuie! Si iata sfatul:
Daca vezi ca nu se poate comunica cu mama, desi ea ti-a dat viata, trebuie sa mergi la un Psiholog amandoua si sa discutati ca la om la om! Exista si centre de consiliere si la scoala incat sa te programezi la un psiholog de incredere sau chiar la un cabinet psihologic unde vei putea sa spui toate necazurile! Stiu ca nu-ti va fi usor, dar in sufletul tau sunt sigur ca o iubesti pe mama... Incearca te rog sa comunici cu ea cand este mai calma si linistita! Sper ca ti-am fost de folos! Dumnezeu sa-ti lumineze sufletul si inima spre impacare si unire dintre mama-fiica!

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca exagerezi...cont nou probleme vechi. Nu te cred, gramatica nu s-a putut invata tot din cauza mamei? Vezi-ti de treaba ta de copila, invata, respecta-ti mama si lasa gandurile de fuga de-acasa. Nicaieri n-alearga caini cu covrigi in coada, pe strada nu poti sta, daca nu intelegi asta ai sanse sa ajungi rau.Parintii chiar daca-s drastici iti vor binele.

| Zuzatah explică (pentru Mihaela1964):

Nu esti in situatia meawinking si nici nu cred ca ai fostwinking! daca imi vroia binele nu imi vorbea asa si nu se comporta asa cu mine!winking

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Zuzatah):

Nu sunt in situatia ta, dar am avut varsta ta, tu n-ai avut-o pe a mea.Nu te mai victimiza cand nu e cazul...

| Zuzatah explică (pentru anabelisa):

Corect!

| anabelisa a răspuns (pentru Zuzatah):

Eu cred ca este normal, deoarece imi dau sema prin ce treci si nu este corect!

| anabelisa a răspuns (pentru Mihaela1964):

Ai fi bine sa va lasati voi aerele acestea de omani maturi si trecuti prin viata, deoarece numai o persoana care a trecut prin asa ceva poate sa inteleaga ce insemna sa fi schilodit psihic!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| yGumitzaCuMentay a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa ii zici ce crezi despre ea sau u sa nu mai vorbesti cu ea si sa te prefaci ca nu o auzi poate se calmeaza. Crede-ma am trecut si eu prin asta si stiu cum e.Stiu cat de enervante pot fi, stiu cat de rele, sau cat de tare tipa. Eu asa am facut si apoi m-a intrebat de ce nu mai vorbesc cu ea si i-am spus. Crede-ma merge 100%.winking

| Zuzatah explică (pentru yGumitzaCuMentay):

Dami id tau happy

| Zuzatah explică (pentru yGumitzaCuMentay):

Dami id tau daca vrei happy!