| mlf1stronger a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati!
Vorbesc cu o fata de 3 luni. 3 luni in care am fost mai mult nefericit decat fericit. dar tin la ea, nu suport ideea sa nu vorbesc cu ea. Insa, m-a dezamagit.
Povestea e lunga, dar incerc pe scurt sa v`o spun si voua pentru a va ruga sa imi da-ti un sfat. Ce trebuie sa fac? Ce ar fi normal sa fa? Ok. Ne-am intalnit la un suc cu prietenii, venise si ea acolo. Eu nu m-am uitat la ea, nu o bagasem in seama, pentru ca ma interesa alta fata, dar am obeservat ca ma privea foarte insistent, si se uita la mine mereu. Am inceput sa vorbim, in fine. Am lasat`o pe fata aia. care ma iubea, si stiu ca ma iubeste pentru ea! Am iesit de cateva ori cu ea, este o fire timida, sau cel putin asa pare. e genul care tare, dar cand vorbeste, vorbeste gandit, daca ma intelegeti!
Am inceput o relatie, in care ne-am certat de foarte multe ori, ba chiar ne-am si despartit, dar ne-am reimpacat pentru ca tin la ea, insa nu sunt asa de sigur si de sentimentele ei! Mi-a spus ca tine la mine, ca ii sunt drag. dar nu prea imi arata asta!
Intr`o seara se comporta ciudat. diferit, vorbea sec si mi-am dat seama ca se intamplase ceva! Am tras`o de limba si mi-a zis ca ea inca il iubeste pe fostul` ei! Am ramas straight face! Am inteles`o prima oara. Eu cu caracterul meu pacifist, plin de speranta. am crezut ca va fi bine si am inteles`o! M-am gandit ca va fi bine, se va atasa de mine si il va uita! Mi-a promis ca nu ii va raspunde dar i-a raspuns cand el a cautat`o si cand m-am intalnit cu ea a inceput sa planga cand a venit vorba de el! I-am zis ca vreau sa o uit, vreau sa inchei aceasta poveste si sa o scot din minte! Dar mi-a zis ca ea nu vrea asta, si vrea sa ma faca fericit, sa fim fericiti amandoi!
Nu o inteleg, ma comport foarte frumos cu ea (zic eu) mereu vorbesc frumos, mereu sunt atent cu ea si ii arat prin toate mijloacele ca tin la ea, dar vad ca iar devine indiferenta, nu inteleg ce vrea. de ce e asa? HELP!

Răspuns Câştigător
| AlissonPadalecki a răspuns:

Se vede ca tine la tine dar intr-un fel ea inca tine si la fostul...intr-un fel ar vrea sa se intoarca la el si intr-un fel sa ramana cu tine.
De fapt nici ea nu stie ce vrea, eu zic (din ce-am inteles) ca tine mai mult la fostul decat la tine, dar fiindca tu o iubesti si i-ai aratat asta, ei ii e mila de tine sa iti zica verde-n fata "Hai s-o incheiem". Si pe alta parte ea ar vrea sa se intoarca la fostul ei iubit dar ii e frica ca iar o sa se desparta si pe urma o sa-i para rau ca te-a lasat pe tine, care tineai la ea.
Eu zic ca ar trebui sa ii explici...adica Spune-i ca tii la ea si ca iti place de ea dar in ultimul timp nu mai intelegi nimic, ca e indiferenta si in loc sa se gandeasca la voi se gandeste la fostul.Ca tu nu mai supoti si pune-o sa aleaga intre tine si el. Si asa vezi pe cine iubeste mai mult si ce vrea ea de fapt. Asta e parerea mea din ce-ai spus tu mai sus...happy

| mlf1stronger explică (pentru AlissonPadalecki):

Stiu ca tine la el, asta mi-a zis si ea " In ce s-a bagat ". I-am zis intr-o seara cand ne certasem, ce alege? Ori eu ori el si a zis ca eu trebuie sa aleg. N-am inteles nici atunci ce vrea sa spuna cu asta si intr-un final mi-a zis ca vrea sa ramana cu mine sa fim in sfarsit si noi fericiti! i-am explicat si i-am si spus ca tin la ea. Poate aici a fost greseala, ca ea stie ca tin la ea si ma face cum vrea. Acum vorbim din nou, dupa cum ti-am spus a zis ca ma alege pe mine. Dar nu am certitudinea aia intelegi? Ca ea nu se va intoarce la el! Ce e mai deranjant este ca ala e un vagabond si ea e constienta de ce urmareste el de la ea, si probabil de asta m-a ales pe mine, pentru ca eu nu sunt asa. Dar vreau sa am certitudinea ca nu mai vorbeste cu el. Ma gandesc ca daca o verific ( ii verific telefonul sau ii spun sa imi dea parola ei de Fb, gen ) par disperat sau imi va spune ca nu am incredere in ea. Cu toate ca mi-e greu sa ii spun ca nu mai am incredere in ea. Eram hotarat sa ma despart de ea, dar. nu pot sa stau fara ea. cat am fost despartiti simteam ca innebunesc! Iti multumesc pentru sfat si pentru ce m-ai invatat ca trebuie sa fac happy!

| AlissonPadalecki a răspuns (pentru mlf1stronger):

Eu mi-am spus parerea si sper c-a fost una buna. Cum am mai spus, incearca sa te porti normal si sa vezi cum se comporta si ea in continuare... daca relatia voastra decurge normal atunci e bine, daca iarasi se intampla ca acum atunci cred ca cel mai bine e sa te desparti e ea pentru ca daca ea nu stie ce vrea, atunci cine? Dar sa stii ca nu e bine sa-i umbli in telefon, sau sa-i ceri parola de la facebook...adica eu sunt fata si chiar daca as fi intr-o relatie cu un baiat m-ar deranja sa-mi ceara asta atata timp cat eu nu i le cer.Si presupun ca aceeasi gandire are si ea. Si daca i le-ai cere o sa-si dea seama ca tu nu mai ai incredere in ea si iarasi porneste o discutie pe tema asta si o s-o continuati la nesfarsit. Cel mai bine e s-o lasi asa acum, "ai iertat-o" si acum important este ce se va intampla in continuare, nu ce a fost.
happy

| mlf1stronger explică (pentru AlissonPadalecki):

Asa o sa fac. Am mai intrebat si niste prieteni si am vrut sa aud si parerea voastra! Sunt niste sfaturi pe care trebuie sa le urmez spre binele meu, si iti multumesc pentru ele! O sa astept, o sa ma comport normal, sa nu ii mai reprosez nimic si sa vad daca va fi la fel. Daca va fi la fel, atunci cel mai bine e sa imi vad de treaba mea, si ea de a ei! Daca se va schimba, si se va comporta asa cum trebuie sa se comporte o fata intr-o relatie (sa stie sa iubeasca partenerul si sa nu il faca sa se simta aiurea ) atunci voi ramane cu ea. Iti multumesc inca odata :*

| AlissonPadalecki a răspuns (pentru mlf1stronger):

Cu placere :*

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Relatie toxica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai doar ti-a zis ca e indragostita de fostul.