| Andreeaelena005 a întrebat:

am o problema grava. M-am certat cu una dintre cele mai bune prietene, din vina mea. Sa va povestesc si de ce: in ultima vreme am inceput sa stau cu o persoana pe care ea nu o suporta(eu nu stiam acest lucru).Ce-i drept, chiar am stat foarte mult cu acea persoana. din acest motiv ea se supara pe mine. Dupa ultima noastra cearta nu am mai vorbit de 3 saptamani. initial nu eram afectata, dar acum, am realizat cat de mult imi lipseste si cat de mult o iubesc.I-am cerut iertare cum nu am mai facut-o niciodata pana acum.(chiar de mai multe ori, dar ea e inca suparata.) Nu stiu ce sa mai fac. Va rog, ajutati-ma! voi ce ati face in locul meu?

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De ce vrei tu sa fii la stapan? Nu iti place sa fii o fiinta libera?

| Ecaterina2016 a răspuns:

Astea sunt gainariI... nu sunteți prietene te asigur!

| RedTMS a răspuns:

Demosteraza-i da prietenia voastra este mai presus decat aproape orice si ca ea conteaza foarte mult pentru tine! Poti sa iei doua coliere cu inimi sau cu bratari sau seva sentimental. Ceva ce demonstreaza afectiunea si iubirea fata de ea! SPER SA VA IMPACATI! SUCCES!

| Gabi2345 a răspuns:

Comportamentul ei dovedeste faptul ca este dezinteresata de tine si de prietenia voastra. Nu vreau sa te dezamagesc, dar daca iti era o prietena buna te putea atentiona, nu trebuia sa va certati. Sfatul meu ar fi sa o lasi pana va veni ea la tine sa iti ceara iertare, indiferent de durata timpului. Iti poti gasi o prietena si mai buna, sunt atatea persoane... este greu, insa daca incepi sa petreci timpul cu o persoana, te vei atasa, o vei cunoaste si ii vei putea spune ceea ce ii spuneai si prietenei tale. Daca ti neaparat sa va impacati ai putea sa te intalnesti cu ea si sa incepi sa ii povestesti amintiri din prietenia voastra si sa ii arati fotografii amuzante sau videoclipuri cu voi sau cu persoane cunoscute. Daca nu va accepta sa va impacati inseamna ca nu ti-a fost niciodata cu adevarat prietena.