| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema mai maricica zic eu. Aveam o prietena foarte foarte buna, colega cu soramea, pe prietena aceea o chema Dariana, iar pe soramea Larisa. Dariana, se intelegea mult mai bine cu mine, decat cu soramea, pana cand de vreo 2-3 zile m-am certat foarte rau cu Dariana, incat nu am mai ramas prietene.Ieri dimineata m-am inteles cu sora mea, ca. cu o sora pana cand a mers la Dariana, dupa aia vorbind foarte urat cu mine.
Azi am intrebat-o ca Dariana e mai importanta ca mine? si a zis ca este mai importanta ca mine.In fine, am vorbit cu Dariana ea spusesemi ca sa le las in pace, ca ele vor fi prietene "toata viata", eu i-am spus ca ele nu vor fi prietene toata viata dar, eu voi fi sora ei toata viata.
Sora mea, Larisa, nu se mai intelege deloc cu mine de ieri, iar nici eu cu eacrying
Ce ma sfatuiti sa fac?crying

4 răspunsuri:
| IooMar a răspuns:

Draga mea, nu trebuie sa te lasi calcta in picore nici de fosta prietena si nici mai ales de propria sora, acum sincer e sora ta si o sa locuiti sub acelasi acoperisi cine stie cati ani de acum incolo asa ca nu puteti sa stati certate toate viata ca pana la urma o sora e o soar si o prietena o prietena, vb cu sora ta si fa'o sa intelega cat de mult o iubesti si spune'i ca nimieni cu trebuie sa intervina intre ele si aceasta zisa"prietena a ta"poate era gelosa, cine stie, dar sa stii ca poti sa ii spui si mamei tale sa vb cu sora ta despre astawinking

| marya a răspuns:

Nu le mai da importanta.Gaseste alta prietena cu care sa te distrezi. Cand prietena ta o sa vada ca iti petreci timpul cu altcineva o sa fie ciudoasa.In putin timp o sa se intoarca la tine. Mult norocwinking

| lolly_3072 a răspuns:

Sunt si mai mici ca uh si te fac aman2...nu mai fi si uh asa fi mai tare ca totusi.straight face

xoxo, loly.

| SteffishoOr a răspuns:

In primul rand calmeaza-te. nici foarte coerent numai scrii. a trecut o zi, intr-o saptamana o sa ii treaca. nu te-ai obisnuit cu certurile dintre tine si sora ta? va impacati, normal.