| GabyGabbryella a întrebat:

Ieri am fost la ziua unei prietene bune, Andra si a fost ok.Azi o alta prietena,Cosmina mi-a zis ca Andra o sa ma sune pentru ca are sa imi spuna ceva important, dar am rugat-o pe Cosmina sa imi zica ce este.Mi-a zis ca un baiat ce se afla la ziua Andrei ma place.Eu nu simt nimic pentru el, nici macar nu stiu ce face, in ce clasa este, cati ani are. absolut nimic despre el.Tot azi mi-a cerut cerere de prietenie pe facebook si am acceptat-o(inca nu stiam) si m-am trezit cu like uri de la el la toate pozele pe care le-am avut la profil.In fine..Andra m-a sunat si mi-a zis sa vorbesc cu el pe facebook si sa nu fiu asa nesimtita cum sunt eu cu baietii(eu nu cred ca sunt nesimtita,doar ca nu ma las pacalita si sa ma prosteasca),sa il ascult deoarece a si plans ieri cand a vorbit cu ea.(baiatul este dintr-un sat)Eu nu amavut nici un iubit pana acum,doar prieteni foarte buni, amici(mentionez ca voi implini 16 ani intr-o saptamana).Andra m-a mai rugat sa nu ii zic nimic de fosta(care a fost si ea la petrecere si stiu ca sau certat). apoi el m-a salutat pe facebook si m-a intrebat ce fac,l-am salutat si eu,doar atat, deoarece m-am gandit ca daca nu vreau nimic cu el cel mai bine este sa nu il bag in seama.De asemenea,Andra mi-a mai zis ca a vorbit frumos despre mine(ca sunt frumoasa,cuminte,linistita) si ca mai era o fata frumoasa acolo,Cosmina... prietena mea. a doua prietena cea mai buna,a doua sora. Ultimul lucru de zis este ca la petrecere nu m-am simtit tocmai ok mereu, 30% nu am interactionat cu persoane si ma gandesc ca totusi daca ar vrea ceva serios ar fi trebuit sa vorbeasca cu mine,nu? In fine, eu vreau decat cateva sfaturi, daca e bine ce am facut sau nu si ce sa fac.Merci!

2 răspunsuri:
| WhatMeanLove a răspuns:

Ma intriga faptul ca ai scris ca baiatul a plans.E deci sensibil si timid. Poate e o zodie de apa.Bine,hai sa nu schimb subiectul.Lucrurile merg simplu, poti avea o relatie doar cu un baiat pe care il placi.Nu te va satisface niciodata o relatie cu un baiat care nu are calitatile pe care tu le cauti la un baiat sau de care nu te simti indragostita.
Apropo, sunt si baieti care isi arata mai greu sentimentele.

| BloodyDagger a răspuns:

Pare dragut baiatul. Sfatul meu pentru tine este sa vorbesti cu el. Poate cine stie? Poate o sa il placi si tu pana la urma. Stii cum se spune: "Incercarea moare ultima"winking