| VζŠё ¢ΦLô®α†€ a întrebat:

Buna am o problema prietena mea cea mai buna pana acum i-a placut foarte mult jocul Second Life a spus :"Sl e viata mea de fapt a doua dar pentru mine era prima" pana azi cand s-a saturat de acest joc si nu stie ce sa faca sa renunte la el sau sa mearga mai departe voi ce ati face dati-mi un sfat va rog

Răspuns Câştigător
| FriendHelp a răspuns:

Special pentru intrebarea asta mi-am facut cont pe tpu.ro si eu am trecut prin problema asta doar ca prietena mea era obsedata de sims 3 straight face si pana la urma a ajuns in punctul in care a spus STOP mi s-a parut ciudat inaine vb zi si noapte despre joc iar acum nu ii mai placea am simtit eu ca e ceva in neregula pentru ca de la o vreme nu mai vb de joc si mi-a zis nu stia ce sa faca eu te sfatuiesc sa ii spui sa mai intre dar cu moderatie intra azi maine nu poimaine da si tot asa sa aiba control si pe viata reala mult succes si sa nu fac greseala pe care a facut-o si prietena mea o zi sa stea pe net si o zi sa va distrati viata e mai buna decat un joc si pierzi multe daca stai doar acolo

4 răspunsuri:
| matrixismyname a răspuns:

Sa renunte la viata, cum sa renunte la joc? Viata o are 50-80 de ani, jocu nu tine mai mult de 5 ani. Doh

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Cam o luna am fost si eu "obsedata de jocul asta. pot sa spun obsedata.stateam zilnic 8-9 ore. dar de cand mi-am luat alt laptop am zis:GATAA! fara SecondLife! nu imi virusez eu calc pentru un joc banal. dar. mi-am si impus asta pentru ca fara vointa nu poti face nimic.acum intru odata pe luna. si atunci stau maxim o oralaughing

| checkmybrain a răspuns:

Ce inteleg eu este ca acest joc ii cam inlocuieste "prima viata" ceea ce e...nasol. Mai degraba ar renunta la joc decat la viata ei reala. E aiurea sa lasi un joc virtual sa iti controleze viata. Nu isi da seama ce pierde. Spune-i sa-l lase naibii si sa-si traiasca viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa renunte la toate porcariile facute pentru bani, unde cad prada toti cei fara ocupatie.