| CrazYKid0 a întrebat:

Am o sora mai mare care mereu ma da de vina pe mama mea. Astazi de exemplu am purtat niste pantaloni de-a ei si erau deja un pic murdari. Avem o catelusa mica care trebuie sa ma joc cu ea tot timpul. Deci m-am dus afara m-am jucat cu ea, am mai invatat-o niste trucuri si am venit inapoi acasa. Sora mea m-a vazut cu pantalonii aia si a vazut ca erau putin murdari (dar erau murdari inainte ca eu sa ma joc cu cainele). Dupa aia a tipat la mine, mi-a tras o palma si a venit mama mea in camera. Sora mea i-a castigat incredera (ca de obicei) si dupa aia m-a certat si pe mine mama. Deci intrebarea me este: Cum pot sa dau si eu vina pe ea? Ma scoate din sarite deja. Deci INTOTDEAUNA cand ne certam ea castiga si mama mea e in aceeasi parte cu ea. Stiu ca e ceva rau pentru mine sa fac dar deja m-am saturat ca mama sa fie pe partea ei. Ceva idei de certari in care eu castig si ea sa fie umilita (nici chiar umulita laughing )

15 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu mama ta si sa ii explici cum sta treaba, si ca te deranjeaza ca tot timpul o crede pe ea. Explica-i ca uneori, chiar nu este vina ta, si ca ar trebui sa aiba mai multa incredere in tine. Succes! :*

| eusicumine_4355 a răspuns:

Ohoo tu inca nu ai aflat partea cea mai buna, cand eram mic primeam niste batalii crunte de la soramea mai mare, si daca ii spuneam lu maicamea mai ma batea si maicamea ca am dat in soramea.NU EXISTA REZOLVARE. E un club de fete, isi vor lua apararea reciproc.Singura solutie e ca vei creste si ca te vei maturiza.Dar sa nu uiti ca maicata si sorata tin la tine ok? Un gen de dragoste dura dar totusi tin. Multa bafta tipule

| CrazYKid0 explică (pentru eusicumine_4355):

Is o tipa rolling on the floor

| papusica987 a răspuns (pentru eusicumine_4355):

Eu cred ca e fata nu baiatrolling on the floor altfel nu`i lua pantalonii surorii.

| D3iDEI a răspuns:

Eu am un frate mai mic, iar fratimiu cand este certat de mama incepe sa vorbeasca despre sex si spune ca eu l-am invatat, acum cateva zile i-a spus mamei ca sunt gay deoarece a vazut in arhiva laughing

| Patrisia14 a răspuns:

Mama ea nnu are dreptate minte si face fata de catelas... Apoi murdaresti niste haine si o pui sa le poarte si ii spui mamei talerolling on the floor

| CrazYKid0 explică (pentru Patrisia14):

Imi place cum gandesti smug

| Patrisia14 a răspuns:

Asta inseamna minteerolling on the floor

| CrazYKid0 explică (pentru Patrisia14):

devil am s-o pun in aplicare rolling on the floor

| mady07 a răspuns:

Buna.La calculator de exemplu:Stai la calculator, strici ceva sau stergi ceva de pe el si ii zici peurma sa stea si ea sa se joace si peurma cand te pui tu la loc la pc ii zici: Ce ai facut bai fato? Ai sters....x.....Ma duc la mama si te spun. Si te duci si o parasti.Sunt mulet cestii si daca face ceva prostii sau ceva rau si te mai paraste o ai si tu la mana cu ceava. Funda?

| CrazYKid0 explică (pentru mady07):

Nu stiu daca o sa mearga...ca dupa aia daca o enervez ea imi trage cateva palme peste cap si ma spune EA la mama. Si iarasi mama e de partea ei. E IMPOSIBILA!

| Nicole_8267 a răspuns:

Eu tot am o sora, si eu cu toate ca sunt mai mare sunt mai slaba si poate sa-mi faca ce vrea iar eu tot timpul ma cert cu mama din cauza asta, incearca sa te duci sa discuti cu mama ta spune-i ce simti, sunt sigura ca ea te va intelege

| CrazYKid0 explică (pentru Nicole_8267):

I-am spus de vreo mii de ori...dar tot nu ma baga in seama. =\

| Nicole_8267 a răspuns (pentru CrazYKid0):

Inseamna ca incearca sa inregistrezi cum te numeste sau te loveste si arata-i mamei tale

| CrazYKid0 explică (pentru Nicole_8267):

Si eu ma gandeam la chestia asta...thinking