| bangkaduss a întrebat:

Buna, am sa va adresez o intrebare mai stupida stiind ca suntem in 2024 si nu se prea mai pun intrebari de genu, dar intrebarea mea este daca merg la dermatolog ma va controla doar la fata sau si in partea de jos..deoarece voi merge cu parintii si nu as vrea sa afle ca nu mai sunt vi****a pentru ca sunt stricti rau si nu as dori sa avem certuri din cauza asta, va multumesc.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce problema ai tu!
Daca ai cosuri pe fata, se va uita numai la fata/tenul tau.
Daca ai o infectie sau boala care ti-a facut bube pe pasarica, atunci iti va cere sa dai chilotii jos, ca sa poate vedea despre ce boala/infectie este vorba, sa recolteze materie de aoclo ca sa stie ce tratamnet sa-ti dea.
Parintii vor sta oricum dupa paravan, deci nu te vor vedea cu pasarica goala.
Daca esti minora, parintii au dreptul sa afle adeavrul despre situatia sanatatii tale, fiindca ei sunt cei responsabili legali de tine.

| ioana748 a răspuns:

Te va controla doar la fata, daca acolo este problema.

Răspuns utilizator avertizat
| Miruna333 a răspuns:

Dermatologul e dermatolog, ginecologul e ginecolog. Nimeni nu isi poate da seama ca nu mai esti virgina. Nimeni nu te va controla jos. Virginitatea nu e un termen medical, ci un concept social. E treaba ta si viata ta. Parintii nu au cum sa se bage la acest aspect.

| Madaxo97 a răspuns:

La dermatolog nu te controlează la vagin, nu trebuie sa te dezbraci deloc probabil, doar daca nu ai acnee sau probleme pe pielea din anumite zone ascunse. Cel mai probabil te va controla la fața, scalp, locurile unde ai tu probleme, nu peste tot.

| eliancodrut a răspuns:

Nu o sa te controleze de virginitate in nici un caz. Si nu cred ca o sa iti ceara sa-ti dai jos si lenjeria intima, chiar daca te controleaza si pe picioare.
Asa ca nu te impacienta in acest sens.