| innascumpika a întrebat:

Deci. acum 2 ani am avut in grupul meu de prieteni un baiat caruia ii placea de mine dar mie nu mi-a placut de el. insa ne-am sarutat si de atunci am inceput sa ma indragostesc de el. am fost cu el dar el a plecat la facultate iar eu la liceu si ne-am despartit din cauza distantei dar cand ne vedeam mereu ne sarutam si eram impreuna. insa el s-a combinat cu alta iar dupa ceva timp mi-am gasit si eu un prieten. insa de atnci cand ma vede se uita la mine si cateodata imi trimite mesaje si sa suna sa iesim ca pe vremuri. nici dupa atata timp nu mi-e indiferent dar nu ii raspund la invitatie deoarece am si eu prieten si nu as vrea sa ma despart de el, dar de multe ori ma gandesc la fostul. ce ar trebui sa fac? credeti ca ii sunt sau nu indiferenta fostului? avem cativa prieteni comuni si inca si acum intreaba de mine si daca sunt bine.
funda happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" mereu te întorci la ceea ce iubești ". cred că știi ce e de făcut.

| innascumpika explică (pentru anonim_4396):

Da, numai ca el are o relatie de aproape 2 ani. eu la fel.

| Rainmaker a răspuns:

Se zice ca ochii care nu se vad se uita!
S-ar parea ca nu este adevarat.Stiu si eu ce sa zic? Oare actualul tau prieten merita sa-l parasesti pentru "fantomele trecutului"? Oare actuala prietena a fostului tau iubit merita sa fie parasita? Trebuie sa-ti faci aceasta introspectie si sa hotarasti cum crezi ca este mai bine.Totul la voi doi se rezuma actualmente la un vis frumos.Traieste clipa, uita visurile si nu da vrabia din mana pentru cioara din gard. Sfatul meu!

| AnnaAnaG a răspuns:

Probabil il iubesti pe iubitul tau dar mai ai sentimente si pentru fostul tau iubit.

Funda?happy