| andre199 a întrebat:

Am si eu o intrebare si va rog sa imi raspundeti.M-am indragostit de un baiat care nu ma considera o .egala. a lui. Ce sa fac? Am incercat sa il uit dar nu reusesc mai ales ca e in clasa cu mine si il vad 5 zile pe saptamana.Cred ca ma place dar nu ma considera o egala a lui. Ce sa fac? ajutati-ma cu un raspuns.Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

In ce sens nu te considera egala? Nu considera femeile egale cu barbatii sau pe tine specific te considera din anumite motive inferioara lui?

| LoryM22 a răspuns:

Adica nu te considera o egala a lui? Dar ce este el un specimen unic sau prea destept de te desconsidera? In primul rand un baiat cu o astfel de gandire nu te merita din start, nu merita sa suferi si sa speri ca o sa fie cu tine ca o sa suferi mai rau.Sunt multi baieti care te plac dar poate nu iti dai seama.Nu are rost sa astepti dupa el, succes in a avea un baiat care sa te merite si fugi mereu de cei care se cred diferiti de ceilalti oameni.

| rozalia25 a răspuns:

Discuta cu el, zi clar ce doresti de la el, si totul o sa se rezolve. Atentie insa la compromisul demnitate calcata in picioare!

| cotzobel a răspuns:

Ete nah! unde era inegalabilul... daca el nu te considera o egala de a lui, trateaza. l cu indiferenta... daca te place il va durea indiferenta ta, iar daca nu... el va pierde!

| ela84 a răspuns:

Incearca sa ii arati k ceea ce gandeste el nu e important atunci cand iubesti.Nu lasa sa creada lucrul asta, in primul rand arata-i ca ai personalitate, ca ai calitati. Daca asta e o idee fixa a lui in ceea ce priveste egalitatea, atunci parerea mea este ca ar trebui sa ti-l scoti din cap.Nu te merita.Vei gasi persoana potrivita la momentul potrivit

| stefdea a răspuns:

Indreapta-ti atentia in alta directie... cine nu te vrea asa cum esti nu te merita... autosugestia este foarte buna... invata sa o folosest... happy